Święta w pałacu

Wiele osób zastanawia się, gdzie wybrać się na święta, by stały się one wyjątkowe i niepowtarzalne. Pary, a także osoby posiadające dzieci mają dość przygotowywania uroczystych posiłków, sprzątania na błysk całego domu i odprawiania „rytuałów”. Można powiedzieć, że nowoczesne rodziny odchodzą od tradycyjnych świąt, na rzecz czegoś, co przyniesie ulgę całej rodzinie. Z roku na rok coraz więcej osób decyduje się spędzić kilka dni wolnego np. w pałacu.

Nie ma w tym nic dziwnego! Wiele obiektów noclegowych, w tym również pałacowe hotele kuszą nas niemal doskonałymi ofertami Świąt Wielkanocnych, Świąt Bożego Narodzenia czy Sylwestra. Chociaż w tych dniach noclegi są nieco droższe, w ich cenie zawarte są liczne atrakcje. Przykładowo: decydując się spędzić Sylwestra i Nowy Rok w pałacowym hotelu możemy liczyć na wyjątkową imprezę – bal, bal tematyczny, dyskotekę. Wszystko zależy od organizatora oraz właściciela obiektu. Wygórowana cena obejmuje szampana do pokoju bądź darmowego szampana w czasie wspólnych tańców, nierzadko syty poczęstunek, ewentualnie relaksujące zabiegi. Właściciel dokłada wszelkich starań, by goście którzy przyjechali wyłącznie na ten jeden bądź dwa wieczory, wrócili do pałacu np. w wakacje.

Podobnie jest ze Świętami Wielkanocnymi bądź Bożego Narodzenia. W większości przypadków na gości czekają liczne niespodzianki, które bez wątpienia rekompensują wysoką cenę noclegu. Spora grupa zadaje sobie pytanie „dlaczego pałac, a nie np. SPA czy hotel?” Wszystko zależy tak naprawdę zależy od naszych upodobań. Pałac niewątpliwie budzi „dreszczyk emocji”. Wszak z każdym tego typu obiektem wiąże się pewna historia – czasami krwawa, czasami pełna duchów, a czasami natchniona nieszczęśliwą miłością. Nawet jeśli większość z nich jest zmyślona, mając świadomość tego, że kilkadziesiąt czy kilkaset lat temu ktoś znany czy bogaty przechadzał się tymi komnatami. Wiele nieruchomości kryje tajemnicę.

Czy warto poświęcić kilkaset złotych na krótki nocleg w pałacu? Bez wątpienia tak. Niezależnie od obiektu, jest to na swój sposób wyjątkowe przeżycie. Wielu gości uważa, ze ich pobyt jest czymś w rodzaju „włączenia się” w historię danego miejsca. Na parapecie, na którym oni kładą telefon, rękę trzymał sam hrabia, ważny magnat czy nawet książę. Tego typu zdarzenia na długi czas zostają w pamięci wczasowiczów, co sprawia że Święta są jeszcze bardziej wyjątkowe. Gwarantujemy, że nikt z Was nie będzie żałował żadnej wydanej złotówki.

Zapoznaj się dodatkowo z naszym artykułem: Pakiet wielkanocny w hotelowej restauracji.

Polecane wpisy