Czy standard hoteli w Warszawie jest adekwatny do ilości gwiazdek?

Warszawa nocą

Warszawa jest miastem specyficznym i jedynym w swoim rodzaju. Trudno w Polsce znaleźć drugie miasto, które choć trochę byłoby podobne do stolicy naszego kraju. Jest to zakątek najbardziej rozwinięty i jednocześnie najmocniej zaludniony, toteż wysokie ceny życia i wynajmu obiektów noclegowych nikogo nie powinny zadziwiać.

STANDARD HOTELOWY

Można się zastanawiać czy standard hoteli w Warszawie jest zaniżony, ewentualnie czy cena nie jest zbyt wygórowana. Co do standardu, jest on raczej zachowany w każdym hotelu, który ma przypisaną odpowiednią liczbę gwiazdek, gdyż w Polsce standaryzacja hoteli jest unormowana ustawą, a za jej odpowiednie wdrażanie w życie odpowiedzialny jest marszałek wojewódzki wspierany przez grono ekspertów.

Inną kwestią jest zawyżanie cen noclegów, gdyż niewątpliwie w Warszawie noc w pokoju hotelowym o podobnym standardzie jest wyższa niż na przykład w Grudziądzu.

Nieruchomości w stolicy są zdecydowanie najdroższe, dlatego ceny noclegów również są najwyższe. Należy zdać sobie sprawę z tego, że im dalej od centrum Warszawy, tym niższe koszty wybudowania i utrzymania hotelu, dlatego jeżeli ktoś chce przenocować taniej, powinien szukać hoteli leżących w pewnym oddaleniu od centrum.

Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do określonego standardu hotelowego, który określany jest liczbą gwiazdek, powinien udać się do jednej ze znanych i rozpoznawalnych hoteli. W Warszawie obecne są niemal wszystkie większe sieci hotelowe takie jak: Hilton, Mercure, InterContinental czy Novotel. Sieciowe hotele bardzo często, niezależnie od położenia na mapie, oferują swoim klientom taki sam standard oraz wyposażenie pokoju. Wchodząc do pokoju w hotelu Mercure usytuowanego przy zamojskim rynku można poczuć się niemal tak samo jak w hotelu w centrum Warszawy. Te same dodatki wyposażenia wnętrz, a nawet obsługa ubrana jest w takie same, zielone koszule.

Polecane wpisy