Co pić, aby być szczupłym?

W Warszawie wśród dietetyków popularna jest ostatnio opinia, że podstawą każdej diety i skutecznego odchudzania powinny być płyny, w tym nie tylko od zawsze polecana woda mineralna, ale także płynne suplementy, zawierające witaminy i składniki odżywcze wpływające skutecznie i przyspieszająco na proces odchudzania.

W prawie każdym programie dietetycznym podstawa oczyszczenia organizmu jest oucie dużej ilości wody mineralnej bogatej w witaminy i składniki mineralne. Jej działanie jest wielostronne. Przede wszystkim sprawia, że nasz organizm oczyszcza się z toksyn i zalegających szkodliwych substancji, które blokują właściwa przemianę materii. Poza tym woda mineralna zwiększa poczucie pełności, ograniczając tym samym apetyt, co jest pożądane przez osoby chcące schudnąć. Dietetycy uważają, że dodatkowo korzystnie na odchudzanie i właściwą dietę wpływają suplementy, będące ekstraktami z roślin i składników mineralnych, które przyspieszają przemianę materii i spalanie kalorii.

Takimi suplementami mogą być wyciągi z guarany, kaktusa, octu jabłkowego i inne. Ponadto na przyspieszenie odchudzanie dobry wpływ ma picie różnego rodzaju herbat, takiej jak zielonej czy czerwonej, które przez wielu dietetyków są uważane za lecznicze napoje. W Warszawie są ponadto promowane suplementy rozpuszczalne w wodzie, które są mieszanką wielu składników wpływających na przyspieszenie odchudzania. Oczywiście samo picie tego typu płynów nie sprawi, że od razu schudniemy.

Dietetycy podkreślają, że wzmacniają one jedynie efekt będący wypadkową odchudzania, ćwiczeń fizycznych i innych zabiegów składających się na całościowy, wieloetapowy proces odchudzania. Ponadto płyny zawierające dużo witamin i suplementów uzupełniają naszą odchudzającą dietę o składniki, których nam brakuje w diecie. Najbardziej powszechnym płynem promowanym przez dietetyków nie tylko w Warszawie, ale także na całym świecie, jest woda, będąca podstawą każdej diety, ale także codziennego odżywiania.

Odchudzanie wymaga stosowanie różnorodnych metod, tak tych żywnościowych, ćwiczeń jak i dodatkowych jakimi są picie wody czy innych napojów wpływających korzystanie na przyspieszenie przemiany materii.

Polecane wpisy