Pielęgnacja dla mężczyzny

Przez wiele lat dbałość o skórę czy regularnie wykonywanie zabiegów kosmetycznych były rzeczami nie do pomyślenia w przypadku mężczyzn. Dziś coraz większa rzesza panów dba o swoje ciało, używając odpowiednich kosmetyków praktycznie codziennie. Oto kilka podpowiedzi, jakie kosmetyki powinny znaleźć się w łazience każdego mężczyzny – czy faktycznie kremy przeciwzmarszczkowe zarezerwowane są jedynie dla kobiet?

Przez wiele lat pielęgnacja męskiego ciała uznawana była po prostu za nieatrakcyjną – wielu panów było zdania, że to rolą kobiety jest specjalne pielęgnowanie cery, podczas gdy mężczyźni ograniczali się do prostych zabiegów higienicznych i kupowali przede wszystkim ogólnie dostępne kosmetyki do włosów. Dziś już wiadomo, że o swoje ciało powinien dbać każdy, a mężczyzna stosujący kosmetyki najróżniejszych producentów i o różnym przeznaczeniu przestaje dziwić, a wręcz przeciwnie – jest obiektem westchnień i zainteresowania. Jakie kosmetyki powinny pojawić się w męskiej szafce?

Dbałość o skórę i włosy

Mężczyzna na równi z kobietą powinien zadbać o to, aby jego skóra była nawilżona i zadbana. Czasami jest to dwojako istotne, zwłaszcza gdy mężczyzna pracuje w warunkach trudnych, gdzie skóra narażona jest na wiele niekorzystnych czynników. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem będzie wybór takich kosmetyków, które pozwolą na nawilżenie najbardziej narażonych na zniszczenie miejsc. Dobrze sprawdzi się więc właściwie dopasowany krem do rąk, który świetnie poradzi sobie z wysuszoną skórą i ochroni ją przed bolesnym i nieestetycznym pękaniem.

Cera bez zmarszczek

Skóra mężczyzny starzeje się dokładnie tak samo jak skóra kobiety, dlatego też kremy przeciwzmarszczkowe są jak najbardziej wskazane także w przypadku panów. Powinny być skoncentrowane na działaniu usuwającym bruzdy oraz minimalizującym ich głębokość. Dostępne są specjalistyczne kremy dla mężczyzn, jak również specjalne specyfiki, które sprawdzają się np. po goleniu, dodatkowo zmniejszając efekty naturalnego starzenia się skóry.

A co z ciałem?

O ile dbałość o włosy czy skórę twarzy dla wielu jest do zaakceptowania, to np. balsam do ciała dla mężczyzny nadal jest czymś kontrowersyjnym i przez wielu nie popieranym. Z tego powodu dobrze jest zainwestować w płyny pod prysznic, które działają jednocześnie jak balsam. To pozwoli na zaoszczędzenie miejsca na półce w łazience, a jednocześnie da możliwość dodatkowego zadbania o skórę całego ciała. Dobrze jest jedynie dobierać takie kosmetyki, które faktycznie nadają nawilżenia bardzo przesuszonej skórze.

Polecane wpisy