Pielęgnacja dłoni – TOP 8 trików na nieskazitelny wygląd rąk!

Pielęgnacja dłoni – TOP 8 trików na nieskazitelny wygląd rąk!

Mając na uwadze fakt, że nasze ręce są używane do wykonywania większości prac domowych, potrzebują odprężenia i relaksu, aby wyglądały ładnie i gładko! Poniżej przygotowaliśmy 8 sposobów, które będą stanowić kompletną pielęgnacji dłoni, która pomoże Tobie uzyskać nieskazitelny wygląd rąk!

1. Nawilż ręce

Używaj dobrej jakości balsamu do rąk i nakładaj na ręce co najmniej trzy razy dziennie po dokładnym umyciu. W lecie używaj lekkiego nietłustego kremu nawilżającego, a zimą wybierz coś cięższego, na przykład masło do ciała. Niskie temperatury przyczyniają się do przesuszania skóry.

2. Wykonuj manicure

Zrób coś dla siebie i skorzystaj z usług kosmetyczki co najmniej raz w miesiącu. Dzięki manicure ręce są oczyszczone, złuszczone i gładkie. To zabieg, dzięki któremu Twoim dłoniom dostarczane jest wszystko to, czego potrzebują.

3. Myj ręce w prawidłowy sposób

Kiedy myjesz ręce, upewnij się, że robisz to w letniej wodzie, bez względu na porę roku. Zbyt gorąca lub zbyt zimna woda ma tendencję do uszkadzania skóry. Nigdy nie używaj zwykłego płynu do naczyń, ponieważ powoduje on szorstkość dłoni i szybko wysycha, dając uczucie suchości.

4. Pamiętaj o peelingu!

Kolejnym elementem prawidłowej pielęgnacji dłoni jest wykonywanie peelingu. Szoruj dłonie przynajmniej raz w tygodniu za pomocą dobrego środka złuszczającego, aby pozbyć się martwego naskórka.

5. Wykonuj masaż

Masuj dłonie przed snem przez co najmniej pięć minut, aby umożliwić wchłonięcie dobrego balsamu.

6. Chroń swoje dłonie

Gdy myjesz naczynia, pracujesz w ogrodzie lub wykonujesz jakieś uciążliwe czynności, które pozwalają Twoim dłoniom wchodzić w interakcje z chemikaliami, tłuszczami lub brudem, upewnij się, że nosisz gumowe rękawice, aby chronić dłonie.

7. Pomaluj je

Swoją pielęgnację dłoni wzbogać o estetycznie pomalowane paznokcie, które także wypływają na lepszy wygląd Twoich dłoni. Podczas malowania paznokci, zawsze używaj bazy, aby lakier lepiej się prezentował. Użycie bazy pomoże również dłużej utrzymać nienaganny wygląd paznokci.

8. Chroń swoje skórki

To ostatni trik dotyczący pielęgnacji dłoni. Użyj dobrej jakości kremu na skórki lub olejku, aby zapobiec zgrubieniu lub wysuszeniu skórek. Sprawdzi się tutaj balsam-maska do dłoni, paznokci i skórek. Szukasz alternatywy, którą możesz wykonać w domu? Nałóż kilka kropel gliceryny na ręce na noc przynajmniej dwa razy w tygodniu i zmyj letnią wodą rano.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *