Linia Perfect Beauty do cery dojrzałej

Cera dojrzała podobnie jak jej młodszy odpowiednik wymaga regularnej i odpowiednio przystosowanej do cechujących ją parametrów pielęgnacji. Kremy, które służyły jej jeszcze kilka lat temu, dzisiaj nie spełnią swojej roli. Powstające z biegiem lat zmarszczki, bruzdy i inne oznaki starzenia się to naturalny efekt zmiany sprężystości i elastyczności skóry.

Pielęgnacja skóry dojrzałej przede wszystkim powinna skupiać się na jej prawidłowym nawodnieniu oraz przeciwdziałaniu procesom starzenia (zarówno widocznym, jak i tym niewidocznym). Wraz z wiekiem skóra traci coraz więcej wody, dlatego tak ważne jest stosowanie kremu nawilżającego regularnie. Zaprzestanie jego użytkowania spowoduje zszarzenie skóry oraz doprowadzenie jej do nadmiernej suchości. Nie mniejszą rolę odgrywa prawidłowe oczyszczanie. Gromadzące się na powierzchni skóry drobinki kurzu i innych nieczystości powodują zatykanie por oraz wzmożenie procesów starzenia. Pielęgnacja cery dojrzałej powinna więc opierać się na trzech głównych filarach, do których zaliczyć możemy oczyszczanie, nawilżanie i przeciwdziałanie starzeniu.

Cechująca kobiety w tym wieku cera dojrzała potrzebuje wszystkich wyżej wymienionych etapów by poczuć się docenioną. Wiele kremów uzupełnia wypełniacz zmarszczek pod oczy i w okolice ust. Rutyna i folacyna wraz z kolagenem wygładzają głębokie zmarszczki (często zlokalizowane wokół ust), a także poprawiają krążenie krwi i chłonki co bezpośrednio wpływa na odżywienie skóry tej okolicy. Duża zawartość ceramidów pozwala na odbudowę mikrouszkodzeń powstałych w ciągu dnia, dzięki czemu skóra rano jest promienna i wypoczęta.

Polecane wpisy