Jak jest na Podkarpaciu?

Na drodze przez województwo podkarpackie natrafimy na miasto, które jest niedocenione i niezauważone, a jednocześnie zaskakująco ciekawe przy bliższym poznaniu – Rzeszów. W ogóle bowiem województwo podkarpackie jest postrzegane jako przedmieścia naszego kraju, biedna Polska B, która jest niewarta uwagi. Wszyscy wyobrażamy sobie, że znajdują się tam tylko zapadłe wsie, lasy no i oczywiście dzikie Bieszczady, które w miejscowościach turystycznych kwitną, a gdzie indziej bieda piszczy.

Bieda, aż piszczy?

Nie będziemy zaprzeczać, że nie jest to całkowicie prawda, ale nie można się też godzić na takie upraszczanie sprawy. Województwo podkarpackie rzeczywiście prezentuje najwyższe bezrobocie w kraju i jest dość biedne, ale istnieją działania i strategie rozwojowe, które mają temu zapobiec i zmienić istniejący stan rzeczy. Jednym z dowodów na takie inicjatywy jest właśnie Rzeszów – stolica województwa podkarpackiego, która jest ważnym ośrodkiem gospodarczym, naukowym, czy kulturalnym. Jeśli tylko zapragniemy się tu wybrać i spędzić kilka dni, to bez trudu znajdziemy świetny hotel Rzeszów, czy pensjonat. Hoteli jest kilkanaście, od tych niewielkich kameralnych, aż po luksusowe, które sprostają wymaganiom nawet najbardziej wybrednych gości. Ale to nie tylko o hotel chodzi, chociaż i takie ośrodki tworzą wizerunek miasta. Rzeszów posiada wiele zabytków i atrakcji turystycznych, które nie pozwolą się nudzić odwiedzającą.

Zamki, Rynek, Ratusz, secesyjne wille, ciekawe cmentarze, teatry, podziemne muzea. Wszystkie zabytki są obecnie otoczone troskliwą opieką konserwatorów i prezentują naprawdę dobry stan techniczny. Ale Rzeszów to także siedziba wielu firm, które działają na Podkarpaciu, dlatego jest to ważny ośrodek biznesowy. Co więcej, znajduje się tu Uniwersytet Rzeszowski z oddziałami medycznymi na bardzo wysokim poziomie. Czy potrzeba więcej by zachwalać tę stolicę województwa podkarpackiego? Rzeszów trzeba po prostu odwiedzić i poznać, by przekonać się o jego atrakcyjności.

Polecane wpisy