Czas na relaks – domowe spa

Każda kobieta marzy o chwili relaksu. A tymczasem wyjazd do spa nie zawsze jest możliwy – dom, praca czy nadmiar obowiązków często wykluczają tego typu wojaże. Jednak nic straconego, gdyż domowe spa można urządzić w zaciszu własnej łazienki. Wystarczą sole do kąpieli, które nie tylko wprowadzają w doskonały nastrój, ale także mają dobroczynny wpływ na ludzkie ciało. Na rynku jest dostępnych wiele rodzajów soli kąpielowych, a każda z nich ma swoje niezaprzeczalne plusy.

Sól z Morza Martwego

Relaks w domowym zaciszu – Kąpiele z solą

Jedna z najbardziej znanych soli do kąpieli to sól z Morza Martwego, która – dzięki swoim składnikom – wykazuje nieprzeciętne właściwości lecznicze i pielęgnacyjne. Ten rodzaj soli do kąpieli zawiera związki wapnia, magnezu, krzemu, fluoru, boru, sodu, jodu czy potasu. Dzięki temu łagodzi bóle (na przykład stawów czy mięśni), wspomaga leczenie schorzeń skórnych (między innymi łuszczycy, egzemy bądź trądziku) oraz oczyszcza skórę i sprawia, iż jest ona bardziej elastyczna i lepiej ukrwiona. Nie bez znaczenia jest także fakt, iż sole do kąpieli z Morza Martwego wspomagają walkę z cellulitem oraz ułatwiają zgubienie zbędnych kilogramów.

Sól z Morza Śródziemnego

Równie popularną solą do kąpieli jest sól z Morza Śródziemnego, która – podobnie jak sól z Morza Martwego – jest bogata w wiele dobroczynnych składników mineralnych. Ten rodzaj soli doskonale wpływ na stan skóry – nawilża ją, zwiększa ukrwienie oraz poprawia stan włókien kolagenowych. Dzięki takim właściwościom skóra ciała po kąpieli jest elastyczna i bardziej napięta. Dodatkowo sól z Morza Śródziemnego pomaga zlikwidować cellulit i rozstępy.

Sól Epson

Ciekawą propozycją do domowego spa jest sól kąpielowa Epson, która w swoim składzie zawiera przede wszystkim dwa pierwiastki – magnez i siarkę. A ponieważ siarczan magnezu doskonale wchłania się przez skórę, to kąpiel w takiej soli jest przyjemnym sposobem na uzupełnienie tych pierwiastków. Sól Epson nie tylko oczyszcza skórę, łagodzi bóle, zmniejsza stany zapalne czy przyspiesza gojenie się ran, ale także uspokaja, relaksuje, zmniejsza stres i likwiduje nadpobudliwość nerwową. Dzięki temu łatwiej jest zapomnieć o ciężkim dniu.

Sole do kąpieli to doskonały sposób na domowe spa – i to bez wychodzenia z domu. Każdy rodzaj soli ma dobroczynne działanie na ludzkie ciało. Zatem warto korzystać z nich jak najczęściej.

Polecane wpisy