Sposób na szybkie chudnięcie

Nadchodzi jesień i zima, czyli chyba najtrudniejszy okres na odchudzanie. Kiedy całe dnie siedzimy w domu, bo już około 16 robi się ciemno, nie chce nam się robić nic poza obżarstwem. A chłód i niepogoda za oknem skłaniają nas do jedzenia ciepłych i tłustych posiłków, które sprawią, że będziemy czuli się ociężale i błogo.

Jak schudnąć jesienią i zimą?

Niestety taki bezruch i obżarstwo możemy okupić znacznym wzrostem wagi i proporcjonalnym spadkiem formy fizycznej. Warto więc te ostatnie dni złotej polskiej jesieni wykorzystać na jakąś zdrową dietę przygotowującą nas do zimy oraz ćwiczenia, które pomogą w odchudzaniu. Jeśli z dobrą formą i niższą wagą wkroczymy w senny zimowy sezon, to być może łatwiej nam ją będzie utrzymać.

Zbędny tłuszczyk można ukryć pod ciepłymi, przestronnymi swetrami zimowymi, ale są miejsca i stroje, kiedy nasze mankamenty wyjdą niestety na jaw. Poza tym kiedy wiosną nie dopniemy się w nasze spódnice i szorty, możemy dostać ataku paniki. Dlatego warto się przygotować. A odchudzanie w okresie takiej wczesnej, jeszcze ciepłej jesieni jest naprawdę przyjemne. W sklepach nadal mamy dostępne sezonowe produkty, które jesienią są naprawdę wyśmienite. Ostatnie pomidory, ale także papryka, cukinie, bakłażany, dynia, orzechy, wspaniałe jabłka, gruszki. Wszystko to dary jesieni, z których należy całymi garściami czerpać, gdyż już niedługo zabraknie ich na straganach.

Szybkie chudnięcie? Dieta i ruch pomogą!

Ale odchudzanie to nie tylko zdrowa dieta, lecz także ruch. Jesienią temperatury są niższe rankami i wieczorami, co doskonale sprzyja uprawianiu takich sportów jak bieganie, jazda na rowerze, na rolkach. Nie zgrzejemy się zanadto, jak latem, a przyjemny wiaterek sprawi, że uprawianie sportu będzie czystym relaksem. Jesień to także wspaniały czas na ostatnie górskie wycieczki, gdyż podziwianie krajobrazów o tej porze roku daje nam niesamowite doznania estetyczne.

Jeśli zatem obawiamy się okresu zimowego i związanego z nim wzrostu wagi, to jesień jest doskonałym momentem na skuteczne i całkiem przyjemne odchudzanie, o którym warto pomyśleć.

Polecane wpisy