Ogrzewania domów przez promienniki

Coraz więcej mieszkań oraz domów w Trójmieście jest ogrzewanych alternatywnie. Developerzy oraz sami mieszkańcy co chwila szukają skutecznych rozwiązań na ciepło w domu. Próbowano już ogrzewanie podłogowe oraz sufitowe· Ostatnio jednak największą skutecznością cechuje się ogrzewanie podczerwienią.

Bardzo często zdarza się, że w Gdańsku mieszkania używają promienników podczerwieni. Lampa taka działa na zasadzie promieniowania podczerwonego. Dzięki emitowanym promieniom można ogrzewać ciała znajdujące się w mieszkaniu. Promienniki podczerwieni nie ogrzewają powietrza, lecz ciała stałe. Promieniowanie podczerwone emitowane przez lampę jest niewidzialne dla ludzkiego oka.

Główni producenci promienników podczerwieni to Drewart Energy oraz Infra-Red Systems. Pierwsza firma jest czołowym producentem w Polsce. Produkują oni promienniki, które wykorzystują lampy znanych i renomowanych firm takich jak Phillips, czy Toshiba. Lampy te mają bardzo cieniutki żarnik, bardzo podobny do zwykłego żarnika żarówki 100W.

Promienniki posiadają moc ok. 250W, dzięki temu doskonale nadają się do ogrzewania mieszkania. Coraz częściej można je zobaczyć w trójmiejskich domach ze względu na niskie zużycie prądu oraz efektywne ogrzewanie ciał znajdujących się w pomieszczeniach mieszczalnych.

Polecane wpisy