Instalacja LPG piątej generacji – opis i zasada działania

Montaż LPG Kraków

Wielu kierowców zaczyna dostrzegać wciąż rosnące ceny za benzynę. Tym samym poruszanie się samochodem staje się coraz mniej opłacalne i szukają oni sposobu na oszczędności. Z jednej strony, można zmienić auto, ale czy tak radykalne rozwiązanie jest jedynym, które możemy wykonać? Nie! Mamy jeszcze do wyboru instalację LPG!

Instalacje LPG zmieniły się od ostatnich lat. Są bardziej ekonomiczne, bezpieczniejsze i gwarantują trwałość silnika, o który bali się przezorni kierowcy. W zakładach mechanicznych możemy obecnie wybrać piątą generację instalacji, która różni się od swoich poprzedników. Przy standardowej cenie, zyskujemy jeszcze większe oszczędności! Zobaczcie na czym polega zasada działania i skąd biorą się największe oszczędności?

LPG piątej generacji – na czym to polega?

Instalacja LPG 5 generacji działa praktycznie tak samo jak benzynowy układ wtrysku paliwa. Tym samym możemy już na wstępie mieć pewność, że jest to dobre, innowacyjne i bezpieczne rozwiązanie. Przy sterowaniu, korzysta się z sygnałów wtryskiwaczy benzyny, a więc przesyłanie paliwa gazowego jest takie same, jak ołowiowego.

Instalacja dla piątej generacji LPG składa się z takich elementów jak: zawór tankowania, który najczęściej mieści się obok zaworu wlewu paliwa, w błotniku, zderzaku – wszystko zależy od zakładu mechanicznego, jak i naszych preferencji. Kolejnym elementem jest zbiornik gazu, przybierają one różne kształty, niekiedy są montowane w bagażniku, innym razem we wnęce na koło zapasowe. Kolejne elementy w instalacji to pompa gazu (z wielozaworem), regulator ciśnienia, wtryskiwacze ciekłego paliwa, sterownik elektroniczny oraz przełącznik rodzaju paliwa, który znajduje się zazwyczaj przy kierownicy – tak, aby łatwo było przełączyć pstryczek.

Widać zatem, że budowa jest niezwykle prosta, jednak przy korzystaniu z instalacji gazowej piątej generacji, należy pamiętać o kilku prostych zasadach. Zawsze zbiornik z benzyną powinien zawierać paliwo, ponieważ jest ono potrzebne do zapłonu. Nawet, jeżeli przełącznik jest ustawiony na gaz, zawsze silnik uruchomi się zużywając benzynę, a dopiero po chwili przejdzie w drugi tryb. Posiadając też instalację LPG – niezależnie od generacji, trzeba też pamiętać o zasadach bezpieczeństwa. Choć takie instalacje są uznawane za dobre, to mają pewne ograniczenia. Chociażby parkowania w garażach podziemnych, tankowanie tego paliwa też wymaga przestrzegania pewnych zasad, których nie wolno ignorować.

Polecane wpisy