Kosmetyki na suche, zniszczone i łamliwe włosy

Suche i łamliwe włosy są zmorą wielu kobiet. Trycholodzy uważają jednak, że występowanie takiego problemu zwykle spowodowane jest nieprawidłową pielęgnacją. Zaintrygowało nas to dlatego też postanowiliśmy bliżej przyjrzeć się temu zagadnieniu i podpowiedzieć Wam w jaki sposób prawidłowo dbać o włosy, aby zawsze były piękne, lśniące i zdrowe.

Kosmetyki na suche i łamliwe włosy

Włosy wymagają od nas dużego zaangażowania w pielęgnację. Jeśli zależy Ci na tym, aby stanowiły Twoją wizytówkę pamiętaj o kilku ważnych zasadach:

  • Regularnie myj włosy łagodnym szamponem – zaleca się, aby czynność tę wykonywać w zależności od potrzeb i kondycji włosa, ale nie rzadziej niż dwa razy w tygodniu
  • Stosuj odpowiednie kosmetyki nawilżające – dzisiejszy rynek daje nam pod tym względem naprawdę ogromny wybór, sięgaj po produkty bez dodatku parabenów oraz silikonu
  • Chroń włosy przed suchym powietrzem oraz zbyt wysokimi temperaturami – w miarę możliwości należy ograniczyć stosowanie suszarki do włosów, prostownicy oraz lokówki. Również w okresie letnim zaleca się, aby chronić włosy przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym.

Wybór kosmetyków jest naprawdę bardzo ważny, dlatego jeśli nie potrafisz poradzić sobie ze znalezieniem produktów, które najlepiej zatroszczą się o kondycję włosa poproś o pomoc specjalistę. W Twojej kosmetyczce pielęgnacyjnej nie powinno zabraknąć miejsca na:

  • Łagodne szampony, które nie wysuszają dodatkowo włosów i nie zawierają żadnych sztucznych dodatków;
  • Dobrej jakości odżywki, które nie obciążają włosa, odpowiednio go nawilżają i odżywiają;
  • Olejki – dziś szczególnie dużą popularnością cieszy się olej kokosowy, olej arganowy oraz jedwab;
  • Produkty termoochronne – przydadzą się szczególnie wtedy, kiedy musisz użyć suszarki lub prostownicy do włosów.

Pielęgnacja włosów to również regularne wizyty u fryzjera

Z rozmowy z czołowym przedstawicielem branży fryzjerskiej z Warszawy dowiedzieliśmy się, że regularne podcinanie końcówek może przynieść włosom duże korzyści. Zaleca się, aby zabieg taki przeprowadzać przynajmniej co dwa miesiące.

Czy wiesz co może wpływać na suchość i łamliwość włosów?

Oczywiście nieprawidłowa pielęgnacja, o której już wcześniej wspomnieliśmy. To jednak jeszcze nie wszystko. Suchość włosów a także ich wzmożona łamliwość często spowodowana jest także wiązaniem włosów gumkami, używania niewłaściwych szczotek z nienaturalnego tworzywa, szarpanie włosów podczas rozczesywania a także regularne zasypianie z mokrymi, niedosuszonymi włosami.

Polecane wpisy