Afryka dzika… nie tak dawno odkryta

Wydawać by się mogło, że cywilizacja europejska już bardzo mocno „oswoiła” sobie Afrykę. Okazuje się jednak, ze wciąż jest tam wiele do odkrycia – szczególnie zaś w dziedzinie sztuki, która zachwyca i odbiera dech w piersiach. Zarówno koneserzy sztuki, jak i laicy, którzy dali się porwać magii afrykańskiej twórczości, z zachwytem opowiadają o wyrobach, jakie mieli możliwość zdobyć bądź choć zobaczyć. Nic w tym dziwnego – mieszkańcy Afryki mają wiele do zaoferowania pod tym względem.

Skąd ta wyjątkowość?

Sztuka afrykańska z całą pewnością posiada w sobie „to coś”. Ciężko odmówić jej wyjątkowości i naturalnego piękna, które zachwyca dziś wielu koneserów i miłośników. Ta nieprzeciętność nie bierze się jednak z niczego – zazwyczaj bowiem w przypadku sztuki pochodzącej z kontynentu afrykańskiego mamy do czynienia z ręcznie wykonywanymi przedmiotami, które zostały zrobione przy pomocy naturalnych materiałów, takich jak lite drewno, glina, metale szlachetne, brąz czy kamień. Tamtejsi rzemieślnicy tworzą niezwykłą biżuterię, rzeźby, maski i wiele innych małych lub większych dzieł sztuki. Choć twórczość ludzi tego kontynentu kojarzy nam się z niewielkimi przedmiotami, dziś miłośnicy tego typu sztuki bez najmniejszych problemów mogą się zaopatrzyć w wyjątkowe i klimatyczne meble z Afryki – wykonane z największym kunsztem i pieczołowitością przez niezwykle uzdolnionych artystów-rzemieślników.

Odrobina Afryki w Twoim gabinecie

Jeśli zachwyt nad tego rodzaju sztuką nie jest Ci obcy, warto pomyśleć nad wyposażeniem swojego gabinetu w rzeźby z Afryki, niezwykle popularne już maski czy inne przedmioty, które uatrakcyjnią wnętrze, nadając mu odrobiny magicznego i tajemniczego klimatu. Warto też zwrócić swoją uwagę na afrykańską biżuterię, która jest podziwiana przez znawców na całym świecie. Ta z całą pewnością niezwykła twórczość jubilerska zachwyci swym urokiem i wyjątkowością niejedną kobietę.

Afrykańska sztuka charakteryzuje się wysoką jakością oraz prawdziwym pięknem, które jest znane i doceniane na całym świecie. Rzeźby z afryki znajdziesz na stronie http://rzezbyafrykanskie.pl/

Polecane wpisy