Demagnetyzer – wszystko, co powinieneś wiedzieć

W dzisiejszych czasach coraz częściej gromadzimy ważne dane, osobiste lub służbowe, na twardych dyskach. Są one pojemne, w miarę szybkie i bez problemu można odczytać dane z nich na komputerze. Zazwyczaj część danych, które znajdują się na twardym dysku, chcemy koniecznie zachować wyłącznie dla siebie. Używamy więc różnych zabezpieczeń, jak hasła czy szyfry. Dopóki dysk jest w naszych rękach, takie środki ostrożności są wystarczające.

Problem pojawia się, kiedy komputer się zepsuł i chcemy go wyrzucić, lub też pragniemy sprzedać urządzenie, którego częścią jest twardy dysk. Nigdy nie znamy do końca intencji przyszłych użytkowników i nie wiemy, jakimi metodami odzyskiwania danych mogą dysponować. W celu zachowania swojej prywatności i niedopuszczenia do sytuacji, w której obca osoba zapozna się z danymi z naszego dysku, warto zainteresować się skuteczniejszymi rozwiązaniami niż klasyczne formatowanie nośnika. 

Demagnetyzer to bardzo cenione urządzenie, które umożliwia trwałe usunięcie danych z nośnika. Generuje pole elektromagnetyczne, przez które dysk nie może normalnie funkcjonować. Usunięte zostają nie tylko nasze własne pliki, ale także wszystkie informacje o nas czy poszczególne ścieżki dostępu. O skuteczności demagnetyzacji świadczy fakt, że metody tej używają agencje rządowe czy duże, międzynarodowe korporacje, które nie mogą sobie pozwolić, aby ich dane wpadły w niepowołane ręce.

Demagnetyzery wykonane są w taki sposób, aby były bezpieczne dla osób znajdujących się w pobliżu. Zazwyczaj wysyłają tylko krótki impuls elektromagnetyczny, trafiający bezpośrednio w dysk. 

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w demagnetyzer? Warto bazować na sprawdzonych i zaufanych sklepach, cieszących się dobrymi opiniami klientów.

Jeżeli szukasz skutecznej i niezawodnej metody na wykasowanie swoich osobistych danych, demagnetyzer z pewnością spełni Twoje oczekiwania.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *