Dokumenty niezbędne do rejestracji firmy w Niderlandach

Jakie dokumenty będą niezbędne przy rejestracji firmy?

Przede wszystkim trzeba posiadać ważny paszport lub dowód osobisty. Osoby, które nie są zameldowane w Niderlandach muszą dostarczyć zaświadczenie dotyczące zameldowania na terytorium Unii Europejskiej. Należy pamiętać, że nie może być ono starsze niż jeden miesiąc. Zaświadczenie przedawnione chociaż jeden dzień jest nieważne. Przedsiębiorca musi również posiadać numer BSN. Dzięki niemu możliwa jest identyfikacja podatkowa. Można go uzyskać w holenderskim urzędzie gminy. Warto pamiętać, że adres w zaświadczeniu o zameldowaniu musi być identyczny jak ten, który znajduje się w rejestrze BSN. Osoby, które zmieniały adres powinny jak najszybciej dokonać zmian w rejestrze elektronicznym BSN, a dopiero później rejestrować własną działalność. Potrzebna jest także karta kredytowa lub debetowa. Alternatywą może być telefon, którym można płacić zbliżeniowo. Opłata skarbowa wynosi 51,30 euro i może być wykonana jedynie przy użyciu terminala płatniczego.

Procedura rejestracji firmy

Przed dostarczeniem wszystkich dokumentów warto je dokładnie sprawdzić. Czasami można znaleźć błędy, które niestety powodują nieważność pisma. Należy mieć na uwadze, że każda zmiana adresu musi być odnotowana. Korespondencja będzie przychodzić na adres podany w KVK. Oczywiście można również zarządzić inaczej i podać inny adres do korespondencji. Wszystkie pisma będą przychodzić w języku niderlandzkim, dlatego dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie tłumacza. Prowadzenie niektórych rodzajów działalności wymaga posiadania specjalnych certyfikatów lub zawodowych umiejętności. Uruchomienie niektórych z nich wymaga uzyskania zezwolenia. Żeby zostać uznanym za przedsiębiorcę, trzeba przepracować minimum 1225 godzin w ciągu roku. Taki status uprawnia podatnika do otrzymania uprawnień dotyczących ulg podatkowych. Niektóre z nich są naprawdę atrakcyjne.

A może wirtualne biuro?

Zamiast podpisywać długofalową umowę najmu i narażać się na wysokie koszta już na samym początku prowadzenia własnej działalności, warto rozważyć skorzystanie z usług wirtualnego biura. Za sprawą rozpoczęcia współpracy z tego typu biurem, nie tylko zyskujemy fizyczny adres siedziby, który jest niezbędny do rejestracji firmy, ale także obsługę sekretarską, dostęp do sal konferencyjnych, a także tłumacza. Korzyści uzyskane z tytułu podjęcia się współpracy z wirtualnym biurem jest znacznie więcej, a koszty ponoszone znacznie niższe.

Sprawdź: Wirtualne biuro w Holandii

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *