Czy da się odbudować zniszczone włosy?

Szampon wzmacniający włosy - sklep.farmona.pl

Atutem każdej kobiety są zdrowe i lśniące włosy. Niestety bardzo często eksperymentując z naszą fryzurą, ulegają one zniszczeniu. Nasze kosmyki nie lubią wysokich temperatur, takich jakich używa się w suszarkach czy prostownicach. Niekorzystnie wpływają także ciasne upięcia oraz szarpanie w trakcie rozczesywania. Do niepożądanych zabiegów należą takie koloryzacje i rozjaśnianie włosów.

Jak odbudować zniszczone włosy?

Odbudowa zniszczonych włosów nie jest łatwą sprawą, jednak jest wiele sposobów na poprawienie ich kondycji. Przede wszystkim należy przyjrzeć się temu, jak wyglądała ostatnio nasza dieta. Szczególnie istotna jest suplementacja witamin A, E oraz cynku i biotyny. Od strony pielęgnacyjnej warto zaopatrzyć się w szampon wzmacniający, który pomoże nam odbudować zniszczone włosy.

Szczególnie polecane są produkty przeznaczone typowo dla osób, które walczą z łamiącymi i suchymi włosami. Kolejnym sposobem, którego warto spróbować są wcierki. Pomagają one odbudować włosy od środka i zazwyczaj łączą w sobie witaminy, keratynę i środki lecznicze. Pierwsze efekty zauważymy po około 4 tygodniach codziennego wcierania, ale te efekty utrzymają się o wiele dłużej niż po innych produktach – na przykład odżywkach czy maskach. Jeśli już zajmiemy się odpowiednią pielęgnacją naszych włosów, powinniśmy udać się do fryzjera aby podciąć końcówki.

Oczywiście sam zabieg nie wzmocni włosów, ale sprawi, że nasza fryzura będzie się lepiej układać, a także pozbędziemy się rozdwojonych końcówek. Najlepiej na jednej wizycie pozbyć się minimum pięciu centymetrów. Podczas dbania o nasze włosy musimy się skupić na poprawnym rozczesywaniu. Na pewno nie możemy wykonywać gwałtownych ruchów i szarpać włosów czy to szczotką czy ręcznikiem. Jeśli chodzi o ręcznik, to najlepiej żeby był wykonany z mikrofibry, ponieważ usunie to nadmiar wody. Następnym krokiem powinno być spryskanie włosów odżywką do rozczesywania. Najlepiej będzie jeśli pozostawisz włosy żeby same wyschły. Jeśli jednak musisz je szybko wysuszyć, użyj suszarki i zimnego powietrza, dzięki temu nie zniszczysz swoich włosów.

Polecane wpisy