Zdrowie na zamówienie

Ile bym dał/a, aby ktoś za mnie przygotował jakiś pyszny i zdrowy obiad! Wszyscy z nas, którzy czują się odpowiedzialni za karmienie rodziny i siebie, na pewno mieli wielokrotnie takie myśli. W pogoni za życiem codziennym nie mamy czasu, aby zadbać o zdrowe i smaczne jedzenie. Często łapiemy co jest pod ręką, ale niestety przeważnie ze zdrową żywnością ma to niewiele wspólnego. Spodnie czy sukienka, które tak ładnie leżały w poprzednim sezonie, teraz jakoś zrobiły się za ciasne. Pocieszamy się, że skurczyły się w praniu, ale lustro i samopoczucie są bezlitosne. Na szczęście nigdy nie jest za późno, zawsze można wrócić do zdrowego żywienia i poprawić nie tylko zdrowie, ale atrakcyjność sylwetki.

Dla osób zabieganych i nie mających czasu, istnieje bardzo ciekawe rozwiązanie, jak catering dietetyczny. Można na przykład namówić szefa w firmie, aby zamawiał swoim pracownikom, w ramach premii pozapłacowych, taki catering w formie lunchu. Jest to codzienna porcja zdrowych składników idealnie dobranych kalorycznie do danego trybu życia korzystających z niej osób. Miałby pewność, że jego pracownicy jedzą zdrowo, a pełne brzuchy nie zakłócają myślenia w pracy. Również podczas imprez firmowych czy konferencji, organizatorzy mogą spokojnie zająć się gośćmi, nie martwiąc się o posiłki.

Firmy gastronomiczne przygotowują catering dietetyczny również dla przedszkolaków. Jest to bardzo wymagający konsument i nieuznający półśrodków. Dzieci potrzebują zdrowego i świeżego posiłku, a obecnie coraz mniej przedszkoli ma swoją kuchnię. Dlatego rozwiązanie cateringu jest bardzo dla nich korzystne. Tak samo sytuacja wygląda w szkołach. Rozwijające się dzieci potrzebują dobrze zbilansowanej i odpowiednio dobranej kalorycznie diety, w związku z czym catering dietetyczny jest bardzo odpowiedzialnym zadaniem. Dieta musi być dopasowana do potrzeb odpowiednich grup, zróżnicowanych zarówno pod względem wieku, jak i aktywności fizycznej. Dla wymagających klientów przygotowywane mogą być również posiłki wegańskie czy wegetariańskie.

Polecane wpisy