Zdjęcia w pomieszczeniu

Nie trzeba być fotografem z wieloletnim doświadczeniem, aby wykonać naprawdę dobre zdjęcie. Jedyne co należy mieć, to umiejętność szybkiej nauki i duszę artysty. Wtedy każde zdjęcie ma jakąś głębię i niesie za sobą jakąś historię.

Pomieszczenie jest drugą twarzą człowieka

Człowieka nie tylko poznaje się po jego charakterze. To jaki ktoś jest, można poznać po tym, jak urządził swoje mieszkanie. Jeśli fotograf dobrze uchwyci moment, kadr, to będzie miał przed sobą portret właściciela. Zdjęcia potrafią zastąpić całą biografię.

Jak zrobić dobre zdjęcie pomieszczenia?

Przede wszystkim przyda się, chociażby średniej jakości aparat i kilka obiektywów. Następnie dobrze byłoby wyposażyć się w statyw oraz kilka lamp, które posłużą za oświetlenie. Kolejnym krokiem będzie dokładne uporządkowanie danego pomieszczenia. Należy usunąć wszelkie zabrudzenia, śmieci, kosze na śmieci i wszystko, co może odwrócić uwagę. Fotografia wnętrz nie jest aż tak łatwa, ponieważ na zdjęciu widać każdy szczegół i niedociągnięcie. Jeden papierek, zakurzony mebel – może zepsuć całą sesję.

Zdjęcie pomieszczenia - Sala teatralna
Zdjęcie pomieszczenia – Sala teatralna

Fotografowanie pomieszczeń to także ciężki wybór co do umiejscowienia aparatu. Należy to zrobić w kącie pokoju lub w drzwiach, wtedy będzie można uchwycić większą część zajmowanego pomieszczenia. Następnie należy zadbać o dobre oświetlenie. Oczywiście nie zawsze mamy dostęp do tego naturalnego i tutaj przydaje się dobre sztuczne oświetlenie. Można zaryzykować z żarówkami, które już znajdują się zamontowane w konkretnych miejscach, lecz najlepiej jest wyposażyć się we własne, przenośne oświetlenie.

Jak zrobić zdjęcie przy sztucznym świetle?

Przede wszystkim można skorzystać z funkcji balansu bieli. Każdy aparat posiada kilka opcji balansu, najlepiej jest zrobić kilka zdjęć w różnych opcjach, a następnie wybrać to najlepsze. Kolejną przydatną funkcją, może być wykorzystanie lampy błyskowej, należy jednak odpowiednio ją umieścić, aby równo naświetliła całe pomieszczenie. Najlepsze są lampy z regulowaną głowicą.

Fotografia mieszkań jest dziedziną, która wymaga pewnym umiejętności, lecz także dużo talentu. Jeśli tylko fotograf dobrze się przygotuje do sesji, może to być niezapomniana pamiątka.

Polecane wpisy