Ślub w plenerze czy na sali?

Nadchodzi najważniejszy dzień w twoim życiu, czekają cię przed tym jednak bardzo ważne decyzje. Jedną z nich jest wybór, gdzie odbędzie się wesele? Czy będzie to ślub w plenerze, czy jednak tradycyjnie w sali?

Obydwa rozwiązania posiadają zarówno plusy, jak i minusy. Jedną z największych bolączek podczas organizowania wesela w plenerze jest niemożność przewidzenia pogody, gdzie przy organizacji w sali nie ma ona już tak wielkiego znaczenia. To właśnie nieprzewidywalna pogoda sprawia, że wiele par rezygnuje z tej formy organizacji i postanawia, aby to jednak sala weselna wygrała podczas wyboru.

Przyjrzyjmy się jednak zaletom, jakie niesie ze sobą organizacja wesela pod chmurką. Przede wszystkim takie wesele na pewno długo zapadnie w pamięć naszym gościom, a to dlatego, że jeszcze niewiele par decyduje się na takie przedsięwzięcie. Kolejną zaletą, za którą wdzięczni nam będą fotografowie to znakomite warunki oświetleniowe, jakich w sali nigdy nie osiągniemy, dzięki czemu nasze zdjęcia będą naprawdę udane. Co do gości impreza na świeżym powietrzu na pewno dobrze wpłynie na samopoczucie oraz chęć do zabawy. Nadmienić należny też oczywiście o ułatwieni dodatkowych atrakcji jak na przykład pokaz sztucznych ogni.

Czas na wady

Jak już wspominaliśmy najważniejsza, jest zmienna pogoda. Na nią nikt nie ma wpływu, co znacząco utrudnia organizacje wesela. Kolejną wadą są koszty, znacznie wyższe niż przy organizacji w sposób tradycyjny.

(Zobacz także: Wesele dopięte na ostatni guzik – wybierz kucharza!)

A jakie zalety i wady ma sala weselna?

Zacznijmy od zalet, przede wszystkim cena i czas potrzebny do przygotowania sali, jest zdecydowanie krótszy niż podczas imprez plenerowych. Lepsze zapewne też będą efekty wizualne, jak i jakość muzyki. A czas na podanie posiłków będzie na pewno znacząco krótszy. Czas na wady na pewno to ograniczona liczba miejsc duchota oraz gorsze warunki oświetleniowe.

Na zakończenie warto dodać, że obydwa warianty mogą się uzupełniać. Warto więc również poszukać opcji gdzie oprócz pleneru przygotowana będzie sala na wypadek niepogody.

Polecane wpisy