Wesele dopięte na ostatni guzik – wybierz kucharza!

Organizacja wesela bez dobrego kucharza jest wręcz niewykonalnym zadaniem. W końcu doskonałe, dopięte na ostatni guzik menu jest kluczowym elementem dobrej zabawy podczas wesela. Nie oszukujmy się bowiem, goście zwracają ogromną uwagę na ilość i jakość przygotowanego jedzenia. W zależności od rodzaju gości, ich pochodzenia, czy upodobań, komponuje się różne menu. Państwo młodzi stają przed nie lada zadaniem zaspokojenia potrzeb wszystkich gości – zarówno młodych jak i starszych, rodziny i znajomych.

Kucharki czy kucharz?

Niegdyś zatrudniało się na wesela panie kucharki, czyli miejscowe gospodynie domowe, które specjalizowały się w przygotowaniu tradycyjnych weselnych potraw. Na stole królowały rosołki, flaczki, bogracz, schabowe, zrazy i inne tego typu potrawy. Dzisiaj zarówno goście jak i sami państwo młodzi oczekują bardziej wykwintnych i oryginalnych potraw. W celu skomponowania wspaniałego menu ze znakomitymi potrawami zatrudnia się właśnie dobrych kucharzy do wynajęcia. Zazwyczaj są to doświadczone osoby, które pracowały w restauracjach na wysokim poziomie. Oczywiście kucharz nie przygotuje samodzielnie wesela na setkę osób. W zależności od menu i ilości jedzenia, kucharz dobiera sobie grupę współpracowników i pomocników.

Rola kucharza na weselu

Kucharz na weselu jest osobą czuwającą nad przygotowaniem wszystkich potraw i ich ostatecznym smakiem, wyglądem. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik, w końcu od tego zależy zadowolenie państwa młodych, dla których ten dzień jest najważniejszy i zarazem najbardziej stresujący w życiu. Dlatego tak ważne jest opracowanie trafnego menu. Wynajęty kucharz wraz z młodymi dokonuje wyboru potraw znacznie wcześniej. Przed weselem odbywa się również wstępna degustacja. Wówczas można jeszcze zmienić kilka pozycji, bądź po prostu sprawdzić, czy smak dań nam odpowiada. Wszystko musi odbywać się bez najmniejszej pomyłki. Dlatego jeśli zależy nam na perfekcyjnym weselu, podczas którego będzie serwowane wspaniałe jedzenie, to zdecydujmy się na zatrudnienie dobrego kucharza do wynajęcia.

Polecane wpisy

1 komentarz

  1. […] (Zobacz także: Wesele dopięte na ostatni guzik – wybierz kucharza!) […]

Możliwość komentowania została wyłączona.