Czarna Góra – pomysł na weekend

Czarna góra jest nowoczesnym ośrodkiem powstałym w 1996 roku na terenie kilku starych wyciągów w Siennej. Jest to największy, obok Zieleńca ośrodek narciarski w Kotlinie Kłodzkiej.

Tygrys Sudetów

Ośrodek ten oferuje jednak zdecydowanie dłuższe i ciekawsze trasy niż Zieleniec. Na Czarną Górę, szczyt o wysokości 1205 m n.p.m. prowadzi kolej linowa, a na trochę niższego sąsiada góry – Żmijowiec – wyciągi narciarskie. Żaden ośrodek w okolicy nie oferuje tak długich tras narciarskich jak Czarna Góra. Łączna długość tras wynosi ponad 10 km. Ośrodek jest dynamicznie rozwijany, i położony na pewno dogodniej dla mieszkańców Wrocławia, niż Karkonosze. Ze względu na to, Czarna Góra ma potencjał, by stać się prawdziwym „tygrysem” turystyki w regionie Kotliny Kłodzkiej.

Jak tam dojechać?

Aby dojechać do Czarnej Góry, należy kierować się przez Kłodzko, Lądek i Stronie Śląskie. Jest to łatwiejsza droga. Sienna, w której obecnie leży Ośrodek, jest częścią Stronia. Droga jest jasno oznaczona – już w Stroniu widoczne są drogowskazy prowadzącej do Czarnej Góry.

Droga alternatywna prowadzi przez Idzików i Przełęcz Puchaczówkę, ale jest zdecydowanie dłuższa i cięższa, a w sezonie zimowym często nieprzejezdna.

Narciarski lider

Obecnie ten ośrodek narciarski uznawany jest za jeden z liderów w Sudetach, a nawet i w Polsce. Dzięki budowie optymalnego i wydajnego systemu wyciągów (przepustowość należy do najwyższych w Polsce – wynosi nawet 10 tys. osób na godzinę!), dobre rozplanowanie tras i terenów narciarskich, rozwinięty system sztucznego naśnieżania, a także rozwijającą się infrastrukturę (bezpłatny parking na 1500 samochodów) Czarna Góra uważana jest za ścisłą czołówkę wśród ośrodków narciarskich.

Moc atrakcji – nie tylko zimą

Oprócz tego, że Czarna Góra jest uznanym ośrodkiem narciarskim, w lecie turyści również nie powinni się nudzić. Czarna Góra i Kotlina Kłodzka, dzięki swoim krajobrazom, stanowi świetną bazę dla ćwiczących spadochroniarzy. Na spragnionych mniej ekstremalnych rozrywek czeka cały wachlarz dodatkowych atrakcji, a wśród nich: wędrówki górskie, nordic walking, wycieczki rowerowe, paintball, quady i jazda konna.

Polecane wpisy