Zadbaj o swoją sylwetkę już zimą! Masaż tajski Ci w tym pomoże

Zima to trudny czas dla każdego organizmu. Krótki dzień i niskie temperatury raczej nie sprzyjają aktywności na zewnątrz. Dochodzi do tego jeszcze kwestia jakości powietrza, która w miesiącach zimowych, budzi wiele wątpliwości. Nie ma co ukrywać – ruch na powietrzu, gdy unosi się w nim smog nie należy do czynności przyjemnych. Efektem takiego zasiedzenia jest najczęściej przyrost tkanki tłuszczowej. Wiele osób odkłada aż do wiosny postanowienia o powrocie do idealnej figury. Warto jednak o modelowanie sylwetki zadbać już zimą, a pomóc może w tym masaż tajski.

Co to jest masaż tajski?

Już na pierwszy rzut oka widać, jak bardzo masaż tajski różni się od innych tradycyjnych form masażu. Podczas samego zabiegu wykorzystywane jest połączenie pasywnej jogi z rozciąganiem ciała oraz uciskaniem najważniejszych punktów. Taka technika prowadzi nie tylko do głębokiej relaksacji całego organizmu ale także korzystnie wpływa na modelowanie sylwetki.

Krótka historia

Masaż tajski to połączenie wpływu kultur przynajmniej kilku regionów, w tym tradycyjnej kultury chińskiej. Znany już był kilkaset lat przed naszą erą, jak głosi legenda, za jego twórcę uważa się człowieka, który miał być osobistym medykiem buddy. Blisko dwieście lat temu techniki wykonywania masażu zostały usystematyzowane, a na bliskim wschodzie powstało wiele szkół masażu tajskiego.

Jak wykonuje się masaż tajski

Ten rodzaj masażu może być wykonywany na kilka sposobów. Wyróżnia się między innymi tradycyjny masaż tajski, masaż przy użyciu stempli ziołowych czy też specjalnych olejów. Niezależnie od przyjętej techniki, modelowanie sylwetki następuje poprzez pobudzanie układu krwionośnego i limfatycznego do bardziej wytężonej pracy. Koszt jednorazowego zabiegu, to około stu złotych. Jest to niezbyt wygórowana cena za kompleksowe odprężenie całego organizmu, zastrzyk dodatkowej energii, a także za lepszy wygląd całej sylwetki. Z wyszczupleniem i modelowaniem ciała nie trzeba czekać do wiosny, już dziś można wybrać się na masaż tajski!

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *