Jak wygląda odprawa na lotnisku w Krakowie?

Każdy lot samolotem łączy się z odprawą. Ci, którzy samolotem latali już nieraz doskonale wiedzą jak odprawa przebiega i jak się do niej przygotować. Jednak jeśli przed Tobą pierwszy lot samolotem warto zapoznać się z zasadami jakie obowiązują przy odprawie.

Zakup biletu

Każda podróż rozpoczyna się oczywiście od zakupu biletu. Bilet można zakupić oczywiście przez internet lub w biurze podróży. Zakup biletu jest także możliwy na samym lotnisku. Przed zakupem biletu warto jest wcześniej zapoznać się z warunkami przewozu danego przewoźnika. Jest to istotne np. w zakresie ilości bagażu i wszelkich opłat z tym związanych.

Odprawa na lotnisku Balice

Odprawa na lotnisku najczęściej rozpoczyna się na dwie godziny przed planowanym odlotem i trwa ok. półtorej godziny. Trzeba jednam wiedzieć, że każdy przewoźnik ma różne zasady co do jej przebiegu. Jeśli nie chcemy tracić czasu warto jeszcze przed przybyciem na lotnisko zapoznać się z jego planem. Dzięki temu szybko i łatwo trafimy w wyznaczone miejsca. Pierwszym takim miejscem jest ekran z informacjami dotyczącymi lotów. Na nim znajdziemy m.in. informację o numerze stanowiska odprawy biletowej i bagażowej.

Trzeba wiedzieć, że odprawa na lotnisku to bardzo poważna sprawa. Dlatego zawsze należy podejść do niej właściwie. Nie przeciągać procedur i nie utrudniać pracy pracownikom lotniska. W innym wypadku można liczyć się z konsekwencjami, nawet z niewpuszczeniem na pokład samolotu.

Podczas odprawy zostaniemy poproszeni o okazanie ważnego dowodu tożsamości. Bez tego dokumentu nie polecimy. Po okazaniu dokumentu otrzymamy kartę pokładową i będziemy mogli udać się na odprawę bagażową. Tam bagaż zostanie prześwietlony i zważony. Ostatni etap to przejście przez odpowiednie bramki.

Parking przy lotnisku Balice

Najczęściej na lotnisko pasażerowie udają się samochodem. Jest to bowiem najwygodniejszy środek transportu. O swoje auto nie trzeba się także obawiać po wylocie.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *