Wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu

Złomowanie pojazdu to niekiedy dużo lepsze rozwiązanie od jego sprzedaży. Wie o tym każdy, kto próbował za korzystną cenę sprzedać auto powypadkowe lub samochód w złym stanie technicznym. Dlaczego taki pojazd warto po prostu złomować? Odpowiedź jest prosta – tylko złomowanie umożliwia wyrejestrowanie pojazdu i zerwanie umowy obowiązkowego i często bardzo drogiego ubezpieczenia OC. Gdzie złomować auto? Nie każdy auto złom jest odpowiednim miejscem.

Zaświadczenie o zezłomowaniu

Aby wyrejestrować zezłomowany pojazd, należy go ze zezłomować w punkcie, który jest uprawniony do wystawienia zaświadczenia o zezłomowaniu, którym można posłużyć się w wydziale komunikacji. Tylko takie zaświadczenie umożliwia wyrejestrowanie samochodu po złomowaniu. Przed zezłomowaniem pojazdu, warto więc upewnić się, czy dane złomowisko, jest miejscem, w którym takie zaświadczenie otrzymamy.

Złomowanie może być opłacalne

Warto wiedzieć, że złomowanie pojazdu gwarantuje nie tylko brak konieczności ponoszenia kosztów ubezpieczenia samochodu, którym i tak nie jeździmy. Auto złom jest miejscem, w którym na złomowaniu można jeszcze zarobić. Nie jest tajemnicą, że złomowane pojazdy są rozbierane, a wiele używanych części samochodowych trafia do sprzedaży. Z tego powodu, na złomowisku za zezłomowanie pojazdu możemy otrzymać gotówkę. Oczywiście wiele zależy od tego, w jakim stanie jest pojazd i jakiej jest marki. Tu działa oczywista zasada. Im więcej na zezłomowanym pojeździe złomowisko może zarobić, tym cena kupna w celu złomowania będzie wyższa.

Podsumowując

Posiadając zarejestrowany samochód, jesteśmy zmuszeni do ponoszenia opłat związanych z jego ubezpieczeniem. Nie ma znaczenia, w jakim stanie jest samochód i czy można się nim poruszać, ubezpieczenie zawsze jest obowiązkowe i generuje koszty. Chcąc ich uniknąć, można sprzedać pojazd, co w przypadku samochodów w złym stanie jest dość trudne, można też samochód zezłomować. Złomując w punkcie uprawnionym do wystawiania zaświadczeń o zezłomowaniu, działamy dla własnej korzyści. Z zaświadczeniem można udać się do wydziału komunikacji, wyrejestrować pojazd i wypowiedzieć umowę ubezpieczenia. Warto to zrobić, dzięki temu bowiem zniknie konieczność ponoszenia kosztów ubezpieczenia pojazdu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

fifteen + fourteen =