Szukamy najlepszych aparatów ortodontycznych

Aparat ortodontyczny

Jest wiele osób, które posiadają wady zgryzu. Takie wady mają ogromne znaczenie nie tylko w kwestii urody, spowodować one mogą bowiem wiele innych problemów zdrowotnych, np. utrudniając prawidłowe przeżuwanie pokarmu mogą przyczyniać się do kłopotów żołądkowych. Natomiast niedokładnie umyte, z powodu wielu krzywizn i zakamarków, prowadzą do namnażania się bakterii i zarazków, co może doprowadzić do próchnicy.

Aparat ortodontyczny – sposób na piękny i zdrowy uśmiech

Od wielu już lat jako sposób na nieprawidłowy zgryz wykorzystuje się aparaty ortodontyczne. Stomatologia oferuje kilka typów takich aparatów. Najczęściej dzieli się je na ruchome i stałe.

  •  Aparaty ruchome mogą być zakładane i zdejmowane wielokrotnie, oczywiście najlepiej zgodnie z zaleceniem lekarza. Stosuje się je najczęściej u dzieci, które jeszcze mają zęby mleczne. Lekarze zalecają ich stosowanie również dorosłym, gdy nie mogą oni nosić aparatu stałego.
  • Aparaty stałe są natomiast przytwierdzone do zębów na stałe i nie można ich zdjąć. Najczęstsze, a zarazem najprostsze i najtańsze są aparaty, których zamki wykonane są z metalu. Ich wadą jest jednak to, że są dobrze widoczne na zębach.

Podobne do nich są aparaty z zamkami tytanowymi. Są wprawdzie nieco droższe, ale ich zaletą jest brak niklu, nie wywołują więc alergii.

Clear Alignes – nowoczesny aparat ortodontyczny

Aparat ortodontyczny Clear Alignes opiera się na nowoczesnej technologii. Urządzenie nie posiada zamków ani drutów, jak zwykły aparat, zamiast tego wyposażone jest w przeźroczyste nakładki. Wśród wielu innych zalet tego aparatu, można wymienić:

  • maksymalną estetykę,
  • wysoką efektywność leczenia różnych wad zgryzu, również takich, jak silne stłoczenie zębów, zgryz otwarty, głęboki, krzyżowy, diastema i wiele innych
  • perfekcyjną higieniczność – podczas posiłków i mycia zębów aparat pozostaje poza jamą ustną,
  • komfort w użytkowaniu,
  • wykonanie z materiału bezpiecznego dla zdrowia człowieka,
  • możliwość łatwego zdejmowania z zębów.

Oczywiście wykorzystanie tych aparatów ortodontycznych wymaga od lekarzy ortodontów pewnej wiedzy i doświadczenia w tym temacie.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *