Maski afrykańskie czy rzeźby? Co sprawdzi się lepiej?

Maski afrykańskie z drewna i rzeźby są coraz częściej spotykanym urozmaiceniem różnych wnętrz. Czy faktycznie takie dekoracje wzbogacą wnętrze? Gdzie można je stosować?

Maski afrykańskie z drewna

Maski już od wielu lat cieszą się zainteresowaniem ludzi – czasami są śmieszne, czasami tajemnicze i oryginalne. W wielu kulturach nadal pełnią ważną rolę. Co ciekawe, taka maska może nadać wnętrzu nowego charakteru i doskonale sprawdza się w domach i mieszkaniach.
Jakie maski znajdziemy na rynku? Najczęściej maski orientalne, maski Buddy, tybetańskie i tworzone przez różne plemiona. Ręcznie robione maski cechują się tym, że każda jest jedyna w swoim rodzaju i potrafi wprowadzić klimat orientalny. Najczęściej spotykane są maski drewniane, zachwycające detalami i autentycznością.
Maski afrykańskie z drewna bardzo dobrze sprawdzą się na ścianie w pokoju urządzonym z motywem afrykańskim lub stylem safari. Taka dekoracja jest niezastąpiona i dodaje wnętrzu ciekawego stylu.

Rzeźby afrykańskie

Rzeźby afrykańskie to ciekawe wyroby artystyczne, które pochodzą najczęściej z takich krajów jak Mozambik, Zambia, Tanzania, czy też Zimbabwe. Są wykonywane przeważnie z różnych odmian drewna (np heban, mahoń). Niektóre z nich są tworzone z jasnego afrykańskiego drewna, jakim jest akacja. Wykonanie ręczne gwarantuje niepowtarzalność i dokładność. Rzeźby afrykańskie pasują w zasadzie do każdego typu wnętrza, mogą być postawione na szafce, komodzie, półce, a nawet w łazience! Sprzyja im zwłaszcza styl klasyczny i orientalny – miłośnicy sztuki z pewnością znajdą coś odpowiedniego do urozmaicenie swojego domu.

Sztuka afrykańska wyróżnia się niezwykłą dbałością o detale, które zostały wykonane ręcznie. Wybierając ozdoby do domu warto zwrócić uwagę na maski i rzeźby z Afryki – nadadzą wnętrzu całkiem nowego charakteru i sprawią, że będzie oryginalne. Takie przedmioty można umieścić w pokoju, w korytarzu, w salonie, czy też w łazience. Nie tylko gustownie wyglądają, ale także zazwyczaj nie zajmują zbyt wiele miejsca. Od lat cieszą się sporą popularnością.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *