Maski afrykańskie czy rzeźby? Co sprawdzi się lepiej?

Maski afrykańskie z drewna i rzeźby są coraz częściej spotykanym urozmaiceniem różnych wnętrz. Czy faktycznie takie dekoracje wzbogacą wnętrze? Gdzie można je stosować?

Maski afrykańskie z drewna

Maski już od wielu lat cieszą się zainteresowaniem ludzi – czasami są śmieszne, czasami tajemnicze i oryginalne. W wielu kulturach nadal pełnią ważną rolę. Co ciekawe, taka maska może nadać wnętrzu nowego charakteru i doskonale sprawdza się w domach i mieszkaniach.
Jakie maski znajdziemy na rynku? Najczęściej maski orientalne, maski Buddy, tybetańskie i tworzone przez różne plemiona. Ręcznie robione maski cechują się tym, że każda jest jedyna w swoim rodzaju i potrafi wprowadzić klimat orientalny. Najczęściej spotykane są maski drewniane, zachwycające detalami i autentycznością.
Maski afrykańskie z drewna bardzo dobrze sprawdzą się na ścianie w pokoju urządzonym z motywem afrykańskim lub stylem safari. Taka dekoracja jest niezastąpiona i dodaje wnętrzu ciekawego stylu.

Rzeźby afrykańskie

Rzeźby afrykańskie to ciekawe wyroby artystyczne, które pochodzą najczęściej z takich krajów jak Mozambik, Zambia, Tanzania, czy też Zimbabwe. Są wykonywane przeważnie z różnych odmian drewna (np heban, mahoń). Niektóre z nich są tworzone z jasnego afrykańskiego drewna, jakim jest akacja. Wykonanie ręczne gwarantuje niepowtarzalność i dokładność. Rzeźby afrykańskie pasują w zasadzie do każdego typu wnętrza, mogą być postawione na szafce, komodzie, półce, a nawet w łazience! Sprzyja im zwłaszcza styl klasyczny i orientalny – miłośnicy sztuki z pewnością znajdą coś odpowiedniego do urozmaicenie swojego domu.

Sztuka afrykańska wyróżnia się niezwykłą dbałością o detale, które zostały wykonane ręcznie. Wybierając ozdoby do domu warto zwrócić uwagę na maski i rzeźby z Afryki – nadadzą wnętrzu całkiem nowego charakteru i sprawią, że będzie oryginalne. Takie przedmioty można umieścić w pokoju, w korytarzu, w salonie, czy też w łazience. Nie tylko gustownie wyglądają, ale także zazwyczaj nie zajmują zbyt wiele miejsca. Od lat cieszą się sporą popularnością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 13 =