Masaż tajski, nazywany również jogą, ale dla leniwym, łączy w sobie wiele azjatyckich systemów uzdrawiania. Dzięki różnym technikom, pobudza organizm pacjenta do samoleczenia. W dodatku jest to idealny sposób, aby zrelaksować swoje ciało, rozciągnąć mięśnie oraz wspomóc przepływ krwi w swoim organizmie.
Masaż, który rządzi się swoimi zasadami
Pierwsze wzmianki na temat tajskiego masażu pojawiły się już 2,5 tysiąca lat temu. W tamtych czasach zajmowali się tym głównie mnisi, którzy przywędrowali z Indii do Tajlandii. Przez wiele lat, masaż i jego techniki ewoluowały, a sam zabieg przenosił się w rożne części świata. To spowodowało, że każdy region zaczął wprowadzać coś nowego. Masaż tajski oprócz związku z jogą, ma także swoje źródła w ajurwedzie, a także medycynie chińskiej. To świadczy o tym, że ten rodzaj zabiegu powinien służyć nie tylko leczeniu i poprawie fizyczności, ale może sprzyjać rozwojowi duchownemu. Istotnym elementem jest wyciszenie myśli oraz skupienie się na harmonii ciała i ducha oraz oczyszczenia umysłu. Tajski masaż jest także wykonywany z uwzględnieniem holizmu, czyli uznaje człowieka jako całość i nie rozdziela sfery fizycznej od emocjonalnej.
Leczenie tajskim masażem
Zabieg jakim jest masaż tajski, polega na płynnym uciskaniu i rozciąganiu pacjenta, który jest ułożony w pozycjach znanych z zajęć jogi. Ruchy, które wykonuje masażysta przypominają kołysanie, które przechodzi płynnie i powoli z punktu do punktu. Masaż tajski stymuluje proces powrotu do zdrowia, między innymi poprawia krążenie krwi i limfy, a dzięki temu zapewnia lepsze zaopatrzenie komórek w substancje odżywcze. Pomaga także w przyspieszeniu przemiany materii, a na tym szczególnie skorzystają osoby, które trenują i na co dzień wykonują spory wysiłek fizyczny. Tajski masaż wspomaga także system odpornościowy i poprawia elastyczność mięśni. W dodatku spowalnia proces starzenia i pomaga w utrzymaniu nienagannej sylwetki. Jest to bardzo dobry zabieg dla osób zabieganych i zestresowanych. Już pierwsze spotkanie może pomóc nam w oczyszczeniu umysłu.