Kraków – gdzie zobaczysz najpiękniejsze zakamarki

Nawet osoby, które w życiu nie widziały Krakowa na własne oczy wiedzą, że jest to miasto magiczne, niezwykłe i takie piękne. Nie bez powodu przez długie lata był on stolicą Polski, a do dnia dzisiejszego Polacy najchętniej jadą właśnie tam, jeżeli planują urlop typowo w mieście. Zobacz dlaczego Kraków urzeka swoim pięknem.

Tak, Kraków jest miejscem, które można nazwać rajem w granicach naszego państwa. Jego piękny stan, który został odrestaurowany po ciężkiej wojnie, nie pozostawia wątpliwości, że my – Polacy potrafimy dbać o to, co najważniejsze – naszą historię. Bo Kraków głównie z tym się nam kojarzy. Spacerując po różnych uliczkach, możemy chodzić tam, gdzie monarchowie żyjący wieki temu. Niejedna osoba zrobiła sobie też spacer po mieście rodem z ulubionych książek naszych polskich autorów.

Szczególną uwagę należy jednak poświęcić na centralną część miasta – Sukiennice, Wawel. O tych miejscach wiedzą nawet małe dzieci, które nie dość, że Krakowa na oczy nie widziały to i o historii Polski dużego pojęcia nie mają.

A co z hotelem w Krakowie?

Zabytki, historia, kafejki z naszych książek, które były obowiązkowymi lekturami w szkole. Ale co z noclegiem w tym miejscu? Czy musi się on wiązać z dużym kosztem? W końcu w Warszawie czy innych dużych miastach koszty rosną, a jak to będzie tutaj? Kraków to jedna z przyjemniejszych opcji, ponieważ możemy nie tylko wybrać różne lokalizacje – czy to w ścisłym centrum a może gdzieś na obrzeżach? Krakowianie, choć znani ze swojej oszczędności i smykałki do biznesu, szanują też osoby, które odwiedzają ich miasto i nie dają zaporowych cen, które mogą niestety skrócić nam pobyt w mieście.
Hotel w Krakowie jest możliwy już od kilkudziesięciu złotych – naturalnie, im dłuższy pobyt, tym korzystniej wychodzi, bo można negocjować cenę.

Chociaż tutaj ostrzegamy! Krakusy są w tym mistrzami i miejcie się na baczności, bo negocjacje mogą pójść w inną stronę i okaże się, że nieświadomie zarezerwujecie nocleg na kilka dni więcej niż planowaliście! Ale czy to coś złego? Naszym zdaniem – absolutnie nie! W tym mieście możesz się zakochać, więc nie bój się tam spędzić wielu miłych chwil.

Polecane wpisy