Instalacje cieplne nowego typu

Wykonywanie instalacji cieplnych może być wykonywane tylko przez profesjonalistów. Mało która osoba jest w stanie porządnie wykonać projekt instalacji, a co dopiero samą instalację. Montaż rur ciepłowniczych oraz źródeł ciepła wiąże się ze spawaniem, a także rozbijaniem dziur w suficie i ścianach. Warto tego typu manewry zostawić fachowcowi.

Można jednak zrobić taką instalację cieplną, która nie wymaga kładzenia rur, kaloryferów i tym podobnych bzdur. Promienniki podczerwieni to urządzenia, które wykorzystuje się do ogrzewania mieszkań oraz sklepów wielkopowierzchniowych. Konstrukcja ich jest bardzo prosta. Składają się one z oprawki, zwykle porcelanowej, odpowiedniej obudowy, ale przede wszystkim z lampy, która emituje promieniowanie podczerwone.

Żarnik takiej lampy jest zrobiony z idealnie dobranego stopu metali tak, aby przy ogrzaniu do danej temperatury emitował światło podczerwone. Dobra konstrukcja lampy zapewnia optymalne ogrzewanie za pomocą promieni podczerwieni. Najlepsze produkują znane firmy takie jak Toshiba oraz Phillips.

W Polsce odnajdziemy kilka firm, które zajmują się produkcją promienników podczerwieni. Liderem na rynku jest firma Drewart Energy. Promienniki wytwarzają już od ładnych paru lat, mają rzesze zadowolonych klientów. Śmiało można powiedzieć, że ich sprzęt jest w swojej klasie jednym z najlepszych na świecie. Promienniki podczerwieni Solart są stosunkowo tanie w porównaniu do innych urządzeń tej klasy. Są one bardzo ekonomiczne i zdecydowanie wygrywają walkę z ogrzewaniem olejowym, czy gazowym.

Ekonomia mówi nam wyraźnie, że warto jest zastosować promienniki podczerwieni w mieszkaniu lub magazynie. Już teraz zamów sobie projekt instalacji elektrycznych promienników, które odmienią twoje życie i rachunki za ogrzewanie.