10 powodów dla których warto odwiedzić Oświęcim

Każda podróż lub wycieczka wiąże się z załatwieniem mnóstwa spraw do których między innymi należy zorganizowanie środka transportu, przeznaczonego do przewozu większej grupy osób

Do takich pojazdów najczęściej należą niewielkie kilku lub kilkunastoosobowe busy lub – dla kilkudziesięciu podróżnych – autokary.

Wynajem busa, przewóz osób

Każdy z wynajmowanych pojazdów powinien być komfortowo wyposażony, by podróżni jak najmniej odczuwali niewygody jazdy, a po dotarciu do celu nie odczuwali nadmiernego zmęczenia.

W zależności od długości trasy, autokary mogą być wyposażone w mini barek z gorącą kawą czy herbatą, monitory z możliwością oglądania filmów oraz toaletę. Wygodne, ruchome fotele oraz pasy bezpieczeństwa to również konieczny wymóg, szczególnie gdy autokarem przewożone są dzieci.

Sprawdzony i zaufany przewoźnik

Wynajęcie busa nie jest skomplikowaną sprawą – wystarczy właścicielowi firmy wynajmującej tego typu pojazdy przedstawić program wycieczki, określić ilość uczestników oraz czas wynajęcia pojazdu, a także załatwić niezbędne inne określone w regulaminie firmy formalności, a pojazd wraz z kierowcą zostanie dostarczony pod wskazany adres.

Wycieczki krajowe to najczęstsza forma zorganizowanych wypraw – skierowane są do każdej grupy wiekowej. Wyjazdy te mają na celu poznawania zabytków w różnych miastach zwiedzanie historycznych miejsc oraz poznawania różnorodnej architektury.

Jednym z takich miejsc, polecanych ze względu na historyczne znaczenie oraz wiele ciekawych zakątków jest miasto Oświęcim, położony pomiędzy Katowicami a Krakowem, w kotlinie Oświęcimskiej.

Oprócz ciekawie ukształtowanego terenu, Oświęcim to bardzo stare, z osiemsetletnią tradycją miasto, a pierwsze historyczne wydarzenie dotyczące tego grodu, zostało odnotowane w kronikach Wincentego Kadłubka.

Miejsca w Oświęcimiu warte zwiedzania

Miasto posiada również, niezliczoną ilość zabytków i miejsc upamiętniających martyrologię Żydów oraz obywateli innych narodowości – takim miejscem jest Muzeum-Obóz Koncentracyjny w Oświęcimiu, zbudowany przez Niemców, a dokładniej – przez nazistów niemieckich podczas II wojny światowej. Ze względu na swoją wartość historyczną oraz wstrząsający przekaz, muzeum jest odwiedzane przez turystów nie tylko z Polski, ale również z całego świata.

Do innych ciekawych zabytków możemy zaliczyć:

  • Zamek Oświęcimski,
  • kościoły,
  • kaplice,
  • dziewiętnastowieczny ratusz,
  • rynek,
  • cmentarze w tym cmentarz żydowski,
  • synagogę,
  • Pałac Ślubów,
  • fresk sufitowy w Oświęcimskim Centrum Kultury

i wiele innych ciekawych miejsc.

Każdy z tych zabytków posiada swoją długoletnią historię istnienia oraz mnóstwo interesujących faktów historycznych, z którymi każdy turysta powinien się zapoznać.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *