Te produkty powinny znaleźć się na talerzu Twojego dziecka

Chociaż na informacje dotyczące prawidłowego żywienia dzieci można natknąć się w tak wielu miejscach, wciąż wielu rodziców popełnia kardynalne błędy, a dieta ich maluchów uboga jest w odżywcze składniki. Najwyższa pora zatem uświadomić sobie, co powinno znajdować się na talerzu u malucha, by wspierać jego rozwój fizyczny.

Co powinno znaleźć się na talerzu u malucha

Generalnie rzecz biorąc dzieci powinny być żywione zgodnie z obowiązującą współcześnie piramidą żywieniową. Nie należy zatem żywić ich monotematycznie, a jeżeli jakiś maluch ma tylko kilka wybranych produktów lub potraw, warto mimo wszystko rozszerzać jego dietę w sprytny sposób. Dzieci powinny zjadać codziennie przynajmniej pięć porcji warzyw i owoców – warzywa zostały wymienione w pierwszej kolejności i nie jest to przypadek. Tak naprawdę są dużo zdrowsze od owoców, jednak dzieci sięgają po nie mniej chętnie. Owoce są bowiem słodsze, dlatego też bardziej smakują maluchom. W diecie dzieci powinny znaleźć się również ryby oraz chude mięso, produkty nabiałowe należy stosować bardzo ostrożnie. Zdrowe są natomiast kasze, które również dzieciaki powinny otrzymywać na śniadanie czy obiad. Naprawdę zupełnie zbędne są natomiast słodycze, w ramach słodkiego podwieczorku dzieciom lepiej jest podawać chociażby owoce.

Dlaczego zdrowe odżywianie jest tak ważne

Organizm człowieka jest odżywiany za pomocą tego, co znajduje się w naszej diecie. Jedzenie to zatem paliwo dla naszego organizmu – dla jego mięśni oraz dla jego mózgu. Warto pamiętać o tym, pełnowartościowa dieta ma ogromny wpływ na rozwój układu nerwowego. Niedożywione dzieci dużo gorzej radzą sobie na przykład z nauką. Zdrowe odżywianie to zatem jeden z najważniejszych celów każdego rodzica. By dziecko mogło realizować pełnią swoich możliwości, w nauce czy w sporcie, po prostu musi być zdrowo odżywianie.

Catering dla szkół i przedszkoli

Dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym sporą część swojego dnia spędzają w placówce. Są tam 5 razy w tygodniu przez cały miesiąc. Warto uświadomić sobie zatem, że to właśnie dieta serwowana w placówce opiekuńczo-wychowawczej w bardzo dużym stopniu zaspokaja potrzeby żywieniowe malucha. Aby była to dieta pełnowartościowa, tak potrzebna dla prawidłowego rozwoju kości czy układu nerwowego, musi być urozmaicona i przygotowana w oparciu o współczesną wiedzę z zakresu dietetyki. Właśnie takimi wytycznymi kierują się firmy cateringowe, dlatego właśnie catering dla szkół i przedszkoli to dobre rozwiązanie. To gwarancja, że posiłki serwowane maluchom dostarczają wszystkiego co potrzebne, by ich organizmy dobrze funkcjonowały.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *