Sklepiki osiedlowe wracają do łask

Na osiedlach mieszkaniowych stawia się coraz więcej niewielkich pawilonów handlowych, które funkcjonują jako małe sklepiki spożywcze, warzywniaki, czy pasmanterie, sklepy z chemią itd. Niegdyś mówiono, że tego typu sklepiki są zagrożone wymarciem, ze względu na powstające wszędzie hipermarkety i dyskonty, w których można w jednym miejscu znaleźć produkty z każdej branży. Jednak okazuje się, że obecnie wracamy do tych małych, osiedlowych sklepików, w których możemy znaleźć produkty inne niż w sieciowych marketach, świeże, sprawdzone, wyjątkowe.

Poza tym w małych sklepikach nie ma zazwyczaj kolejek, sprzedawczyni jest zawsze miła, gdyż to jej własna działalność gospodarcza, a nie pracowanie pod czujnym okiem kierowniczki w dyskoncie. Chętnie nam doradzi, która odmiana jabłek jest dobra do szarlotki, a która wełna nada się na kapcie. Poza tym weźmy pod uwagę starsze pokolenie, które woli kupować w lokalnych, osiedlowych pawilonach handlowych, które kojarzą się im z przeszłością. Poza tym na dużych osiedlach warto mieć pod ręką niewielki sklepik, do którego zawsze można wyskoczyć, żeby kupić mąką, pomidory, sok. Jest to szybsze, poręczniejsze, niż jazda do hipermarketu, w którym zawsze wydamy więcej, niż planowaliśmy.

Ze względu na prawo budowlane i brak lokali w nowoczesnych blokach, takie osiedlowe sklepiki i punkty usługowe powstają w ostatnich czasach w wolno stojących pawilonach handlowych. Wystarczy wydzierżawić kawałek ziemi na osiedlu, albo otworzyć na własnej działce przy domu taki punkt. Pawilony handlowe wykonane ze specjalnych kontenerów są bardzo praktyczne i funkcjonalne. Wykonane z solidnych materiałów, odporne są na ogień, utrzymują odpowiednią temperaturę.

Można je dowolnie rozbudowywać i aranżować. Do każdego pawilonu handlowego można podłączyć cały węzeł sanitarny, prąd, ogrzewanie. A szybki montaż i solidne wykonanie również przemawiają na ich korzyść. Otwieranie sklepików osiedlowych w pawilonach handlowych staje się popularne, co bezpośrednio wynika ze zmiany przyzwyczajeń konsumentów.

Polecane wpisy