Internet światłowodowy czy radiowy? Co sprawdzi się lepiej w Twojej firmie?

W dzisiejszych czasach wybór Internetu wcale nie jest zadaniem takim prostym, jakby to mogło wydawać się wielu osobom na pierwszy rzut oka. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego warto postawić na internet światłowodowy i w czym jest on lepszy od internetu radiowego.

Tradycyjny internet radiowy

Największą zaletą internetu radiowego jest oczywiście to, że możemy mieć dostęp do sieci w tych miejscach, gdzie nie ma poprowadzonych kabli. Wbrew pozorom radiowy internet dla firm ma bardzo duży zasięg i co najważniejsze, może pochwalić się tanią infrastrukturą. Porządny nadajnik i odbiornik nie jest zbyt dużym obciążeniem finansowym dla większości firm. Pamiętać należy jednak o tym, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych korzystanie z Internetu radiowego może być mało komfortowym doznaniem. Nie jest to również najlepsze rozwiązanie dla osób, które często podróżują.

Internet światłowodowy – jakie największe zalety?

Światłowód w dzisiejszych czasach wydaje się najlepszym rozwiązaniem dla firm, które w pierwszej kolejności stawiają na szybkość i stabilność. Dzięki światłowodowi można korzystać z Internetu bez żadnych większych zakłóceń, nawet jak pobiera się bardzo duże ilości danych. Jest to najlepszy wybór przede wszystkim dla tych osób, które lubią oglądać firmy w wysokiej rozdzielczości 4k. Jedyną wadą światłowodu jest oczywiście konieczność doprowadzenia kabla do danego miejsca. Dla firm olbrzymim plusem będzie również to, że transmisja danych jest dużo bardziej bezpieczna. W dzisiejszych czasach niestety coraz częściej słyszy się o atakach hakerskich i wykradaniu danych, dlatego też każda firma powinna pamiętać o bezpieczeństwie w sieci.

O czym należy pamiętać?

Warto wspomnieć również i o tym, że droga radiowa zapewnia dostęp jedynie do Internetu i telefonu. Światłowód oferuje także dostęp do wspomnianej powyżej telewizji cyfrowej. Pakietu 3 w 1 może okazać się sporą oszczędnością, dlatego też warto poważnie zastanowić się nad skorzystaniem z takiej opcji.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *