Dalekowschodnie formy masażu dostępne na polskim rynku

Tajski masaż - dalekowschodnie techniki masażu

Kultura Dalekiego Wschodu dociera i do nas. Nie mamy tutaj na myśli produktów, które są dostępne w sklepach, a usług, kuchni czy samej kultury i tego, co jest najważniejsze w ich sposobie bycia. Zobacz, co obecnie możesz znaleźć w polskich miastach, jakie formy, jakie usługi związane z kulturą Tajlandii. Warto się z tym zapoznać.

Skoro nie możemy wyjechać do Tajlandii, Tajlandia dotarła do Polski! W wielu miastach możemy już zjeść w pysznych restauracjach, które odtwarzają ich świeżą i bardzo aromatyczną kuchnię, ale i możemy poznać ich kulturę z bliska. Jednym z tych elementów jest.. sam masaż. Dużo na pewno słyszeliście o tej technice, ale czy poznaliście ją wystarczająco dobrze, aby stwierdzić, czy warto po nią sięgnąć?

Masaż tajski wykorzystujący siłę ciała

Masaż tajski zdecydowanie różni się od tego, którego dobrze znamy. Jest to głęboka technika, która ma na celu nie tylko rozluźnienie mięśni, ale i ich rozciągnięcie. Prawdę mówiąc, z typowymi masażami, jakie do tej pory były dostępne w naszym kraju, z tym tajskim łączy tylko fakt, że przynosi ulgę osobie masującej. Jednak wszystko, dosłownie wszystko się różni i powoduje, że jest to bardzo unikalna technika.

Przede wszystkim, masaż tajski odbywa się najczęściej na.. podłodze. Nie ma tutaj mowy o żadnym stole, ale też – wstydzie. Dobrze wiemy, że wiele osób boi się pójść na masaż, choć jest to jedyna droga do wyzdrowienia, ze względu na nagość, która temu towarzyszy. W tajskich metodach, najczęściej możesz być ubranym, w coś lekkiego, przewiewnego, ale już obecność jakiegokolwiek materiału sprawia, że nabieramy więcej śmiałości i przekonujemy się do skorzystania z oferty. W masażu tajskim, wykorzystywane są techniki znane w tej kulturze od 2500 lat! Joga, aromaterapia, akupunktura i znajomość ciała ludzkiego. Masażysta korzysta niemal ze wszystkiego, aby przynieść ulgę – dłoni, stóp, łokci czy stempli z ziołami. Cały proces jest bardzo rytmiczny, ale spokojny, masażysta powoli rozluźnia mięśnie, uciskając je w odpowiednich miejscach, gdy napięcie puszcza, zaczyna się proces rozciągania, który wzmacnia ścięgna i gwarantuje, że problemy będą znikać!

Czy warto zaufać technice Dalekiego Wschodu? Jak najbardziej tak – są to lata doświadczeń i doskonalenia tej techniki. W dodatku każdy, kto korzysta z tajskiego masażu mówi jedno, czuje ulgę i może więcej. Staje się sprawniejszy i aktywny, dlatego spróbuj i Ty!

Polecane wpisy