Trwałe usuwanie danych z dysku – jest na to sposób!

Każda instytucja czy to państwowa, czy prywatna posiada tak zwane tajne informacje, które w większości są przechowywane na twardych dyskach. Informacje te powinny być bardzo dobrze chronione, aby nie dostały się w niepowołane ręce. Kasowanie danych z dysku jest obowiązkiem wszystkich instytucji takich jak banki, zakłady telekomunikacyjne, ubezpieczeniowe i podobne. Niestety wiele z nich robi to w bardzo nieskuteczny sposób.

Instytucje, a także osoby fizyczne borykają się na co dzień z tego typu problemami. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że za utratę oraz nieumyślny wyciek informacji grożą nie tylko bardzo wysokie kary, ale przede wszystkim utrata zaufania klientów. Aby uniknąć tego typu problemów, należy odpowiednio się przed takimi zjawiskami zabezpieczyć.
Usuwanie danych z dysku to proces polegający na bezpowrotnym skasowaniu zapisanych informacji za pomocą demagnetyzera.

Trwałe usuwanie danych z dysku przy pomocy demagnetyzera

Demagnetyzer jest to urządzenie, które za pomocą impulsu elektromagnetycznego usuwa wszystkie dane na twardych dyskach. Pierwszy demagnetyzer pojawił się w Polsce w roku 2009 dzięki firmie Mediarecovery. Od tego czasu urządzenia te są wykorzystywane przez instytucje publiczne oraz przedsiębiorstwa w takim samym stopniu jak wykorzystywanie niszczarek do papieru. Twarde dyski używane współcześnie posiadają maksymalny współczynnik zewnętrznego pola magnetycznego, który musi pokonać impuls, aby zniszczyć dane na nich zawarte, na poziomie pięciu tysięcy Oe. Wskazuje to, że aby zniszczyć kompletne dane na dysku demagnetyzer musi wytwarzać pole magnetyczne większe niż ten współczynnik.

Obecnie do najbardziej popularnych i używanych demagnetyzerów zaliczyć należy modele komorowe, a także płytowe. Częściej jednak wykorzystuje się demagnetyzery komorowe ze względu na ich dużo większą prostotę użytkowania oraz wygodę pracy. Demagnetyzer komorowy pozwala na prace bez przerywania jej toku oraz o wiele bardziej bezpieczny. Jest także mniejszy, co ma wielkie znaczenie podczas przenoszenia urządzenia na dłuższe odległości.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *