Rewolucyjne komisy gastronomiczne

W Internecie pojawiło się ostatnio dużo stron nazywających się zaskakująco komisami gastronomicznymi. Nie jest to nowość na rynku gastronomicznym, ale jednak nadal niewiele osób zdaje sobie sprawę, jak takie firmy działają i jak wiele korzyści można z nich wyciągnąć. Jak sama nazwa wskazuje, komisy gastronomiczne zajmują się skupem i sprzedażą używanego sprzętu, który wykorzystujemy w szeroko pojętej gastronomii. Komisy tego typu mieszczą się na terenie całej Polski, dlatego bez trudu znajdziemy je w pobliżu miejsca naszego zamieszkania.

Oferta komisów gastronomicznych

Jeśli jednak chcemy przejrzeć ofertę nie ruszając się z domowego zacisza, możemy skorzystać z wielu stron internetowych tego typu komisów, na których znajdziemy zdjęcia i szczegółowe opisy sprzętu. Korzystanie z usług takich komisów jest bardzo korzystne dla obu stron. Jeśli zakładamy działalność gastronomiczna i nie zawsze na początku mamy odpowiednio wystarczające finanse na zakup kompletnie nowego, nowoczesnego sprzętu, to korzystanie z usług komisu pozwoli nam dużo zaoszczędzić. Znajdujące się tam urządzenia są w bardzo dobrym stanie nie tylko wizualnym, ale również oczywiście technicznym. Co więcej, wszystkie sprzęty znajdujące się w ofercie komisów gastronomicznych posiadają odpowiednie certyfikaty, które są szczegółowo sprawdzane przez sanepid. W komisie możemy kupić wszystko, do profesjonalnych pieców, lodówek, zamrażarek, półek chłodzących, poprzez zmywarki, mikrofale, aż po drobny sprzęt jak garnki, zastawy kuchenne.

Skąd komis gastronomiczny pozyskuje sprzęt?

Takie sprzęty i urządzenia w komisie często pochodzą z restauracji, czy lokali, które splajtowały i jeszcze nie zdążyły tak naprawdę użyć danego sprzętu. Dla drugiej strony, sprzedających, komisy gastronomiczne to również świetny interes. Likwidując biznes, czy zmieniając sprzęt na nowy możemy sporo zarobić. A więc jak widać, działalność komisów gastronomicznych jest bardzo opłacalna. Jeśli planujemy wymianę sprzętu, albo otwarcie biznesu w tej branży, to bez wątpienia powinniśmy się zainteresować usługami komisów.

Polecane wpisy