Wiedeń- co warto zobaczyć?

Mówi się, że podróże kształcą i wzbogacają wiedzę. To wszystko prawda, ale zbiorowa wycieczka zagraniczna oprócz tego, że jest ciekawa i ekscytująca wymaga perfekcyjnej organizacji. Trzeba załatwić takie rzeczy jak nocleg czy wynajem autokaru, by wyjazd przebiegał przyjemnie i bezproblemowo. Taka wycieczka do Wiednia to przecież nie lada przeżycie, zwłaszcza dla kogoś, kto jest tutaj pierwszy raz.

Wiedeń – dlaczego warto tu przyjechać?

Wiedeń to romantyczne i urokliwe miasto. Jest on podobno najlepszym miejscem do życia, tak przynajmniej wynika z ogólnoświatowych badań. W owym rankingu uwzględniono takie czynniki jak: sytuację ekonomiczną, stan środowiska naturalnego, wskaźnik przestępczości, dostęp do oświaty i kultury i jakość służby zdrowia. Poza tym Wiedeń to miejsce tryumfu Jana III Sobieskiego i miejsce, gdzie żyli i tworzyli tacy kompozytorzy jak Wolfgang Amadeusz Mozart i Ludwig van Beethoven i choćby ten fakt przyciąga uwagę wielu zagranicznych turystów. Wiedeń słynie również z przepysznych ciast i słodyczy, którymi zajadają się przyjezdni.

Zabytki Wiednia, które warto zobaczyć?

Obowiązkowym punktem programu podczas zwiedzania Wiednia jest Wiedeńska Opera Narodowa. To tutaj odbywają się koncerty muzyki klasycznej, które warto zobaczyć na żywo. Wiedeń to w końcu miasto, które żyje muzyką. Równie popularną atrakcją turystyczną jest Hofburg. To wspaniała i urządzona ze smakiem rezydencja, którą przez siedem wieków do 1918 roku zamieszkiwała dynastia Habsburgów. Obecnie jest to siedziba prezydenta republiki oraz ważne centrum kongresowe, a także miejsce, gdzie przechowuje się bogate zbiory sztuki.

Równie ekscytujące są Wieża Dunajska i Muzeum Sisi. Wieża ma 252 metry wysokości i można z niej zobaczyć całą panoramę miasta. Dostać się na jej szczyt można za pomocą dwóch wind. Na jej wierzchołku znajduje się sieć restauracji i kawiarni. Zjeść posiłek na takiej wysokości to nie lada przeżycie. Muzeum Sisi to najbardziej oblegane miejsce w Wiedniu ze względu na pamiątki po pięknej i przebojowej cesarzowej Elżbiecie. To ona jako pierwsza zerwała z cesarskim ceremoniałem i pokazała, że kobiety mogą być równie silne, jak mężczyźni. Godny polecenia jest również Diabelski Młyn i Ogród zoologiczny Schunbrunn. Oba te obiekty przysparzają zwiedzającym dużą dozę rozrywki i dobrej zabawy, a w wycieczkach zagranicznych właśnie o to chodzi.

Polecane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *