Pranie koszulek z nadrukiem – na co uważać?

Pranie koszulki z nadrukiem

Koszulki z nadrukami są coraz popularniejszym produktem, jaki kupujemy. Możliwość personalizacji, ciekawe printy, napisy na czasie skutecznie nas zachęcają do zakupu. Jednak czy taki T-shirt jest trwały? Czy po pierwszym praniu nie będziemy zmuszeni się z nim pożegnać? Nic z tych rzeczy, jeżeli będziecie się stosować do prostych zasad – jak prać koszulki z nadrukiem.

Naturalnie wiele zależy od nas – czy dana koszulka z nadrukiem będzie trwała i długo będziemy się cieszyć jej dobrą jakością. Znaczenie ma również materiał, jakość nadruku, jednak po zakupie nie mamy już na to zbyt dużego wpływu, dlatego możemy tylko upewnić się, że robimy wszystko, aby nasz T-shirt z nadrukiem był w dobrej kondycji przez długie miesiące.

Jak prać koszulki z nadrukiem?

Przed każdym praniem bezwzględnie należy zapoznać się z metką. Zazwyczaj ta, która dotyczy sposobu prania jest wszyta w boczne szwy koszulki u dołu. Znajdziemy tam dużo pomocnych informacji, które pozwolą nam prać koszulki z nadrukiem w sposób właściwy. Producent umieszcza tam dane dotyczące temperatury wody, jaką należy użyć, sposobu suszenia czy prasowania oraz korzystania z detergentów do czyszczenia. Jednak to nie wszystko, a tylko początek. Każda perfekcyjna gospodyni czy gospodarz wie, że koszulki trzeba sortować według kolorów, a nawet materiałów – bo przecież bawełna nie pierze się dobrze z wełną, choć nazwy są bardzo do siebie zbliżone. Warto również przed włożeniem do pralki, przerzucić koszulkę na lewą stronę.

Pranie, suszenie i prasowanie

Na koniec tylko odpowiednie proszki lub płyny, właściwy program, temperatura i do dzieła! Gdy pranie się skończy, lepiej zrezygnować z korzystania z dodatkowych suszarek – wystarczy powiesić koszulkę z nadrukiem na wieszak i poczekać, aż naturalnie wyschnie. Myślisz, że to już koniec? Nie! Najtrudniejsze kryje się na samym końcu. Koszulka jest czysta, pachnąca, a nadruk nietknięty? Aby tak zostało – uważaj przy prasowaniu. Gorąca temperatura może negatywnie wpływać na jakość printu – albo pozostanie on na powierzchni żelazka, albo po pewnym czasie może się zacząć.. kruszyć! Dlatego zaleca się pracowanie na lewej stronie w niskiej temperaturze, lub umieszczaniu ściereczki na samym nadruku i prasować przez nią.

W ten sposób nasza koszulka z nadrukiem powinna nam służyć przez bardzo długi czas i cieszyć swoją wysoką jakością i świetnym designem!

Polecane wpisy

1 komentarz

Możliwość komentowania została wyłączona.