Organizatorzy wczasów na Kubie

Jeśli marzy nam się jakiś egzotyczny wyjazd, to jesienną porą warto wybrać się na wycieczkę na Kubę. Jest to niesamowity kraj, którego historia przeplata się z teraźniejszością, gdzie cierpienie i zabawa zdarzają się czasami w tym samym miejscu. Kuba jest największą wyspą na Karaibach i miejscem, które nieodłącznie kojarzy się z kulturą latynoską. Wzdłuż wybrzeża wyspy ciągną się wspaniałe plaże, na których odpoczywają turyści spragnieni promieni słonecznych. Czas możemy spędzać w luksusowych kurortach, które mają prywatne plażę, dzięki czemu nie musimy się bać ich przepełnienia. Pełnia relaksu na plaży może zostać urozmaicona uprawianiem sportów wodnych, czy nurkowaniem.

Podmorski świat Morza Karaibskiego bywa fascynujący, podczas nurkowania można podziwiać wspaniałości fauny i flory. Wieczorami odpoczynek na plaży zamienia się w szaleństwo w kubańskich klubach przy rytmach gorącej, latynoskiej salsy. Podczas zabawy możemy palić słynne kubańskie cygara i popijać pyszne drinki na bazie najlepszego na świecie rumu. Ale wczasy na Kubie to nie tylko odpoczynek i zabawa. Warto też poznać historie i kulturę tego kraju, który jest naprawdę fascynujący. Podczas wycieczki skorzystajmy z wyjazdów fakultatywnych. Warte odwiedzenia są bez wątpienia dwa najważniejsze miasta: Hawana, stolica kraju i Trinidad. W hawanie możemy podziwiać starówkę pochodzącą z czasów konkwistadorów z XVI wieku, a jednocześnie przejść się po nowszej części miasta, gdzie odnajdziemy żywe ślady komunizmu w postaci pomników wodza, czy muzeum rewolucji.

Natomiast Trinidad jest miastem kolonialnym w całości wpisanym na światową listę dziedzictwa UNESCO, ze wspaniałą architekturą i zabytkami. Warto odwiedzić również piękne parki narodowe, muzea, czy na przykład słynne fabryki cygar. Ciekawych miejsc na Kubie jest naprawdę bez liku. Dlatego tez jeśli planujemy barwną wycieczkę na Kubę, to ten egzotyczny kraj jest idealnym miejscem ku odbyciu prawdziwej wyprawy życia w niezwykłą krainę.

Polecane wpisy