Szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników – to musisz wiedzieć!

Bezpieczeństwo w miejscu pracy to podstawa. Niemniej nie zawsze można zapobiec wypadkowi. Dlatego też, gdy już do niego dojdzie, wtedy liczy się każda minuta. Fachowa pierwsza pomoc jest na wagę złota. Niestety mało kto potrafi jej udzielić, a co najbardziej zatrważające żadnego z pracowników nie interesuje szkolenie z pierwszej pomocy. Wszyscy tłumaczą się brakiem czasu i nadmiarem służbowych obowiązków.

Jakie plusy ma szkolenie z pierwszej pomocy dla pracowników?

Po pierwsze jest ono prowadzone pod okiem wykwalifikowanych ratowników medycznych. Każdy z nich ma wiedzę praktyczną, jak i teoretyczną w zakresie ratowania życia ludzkiego. Ich doświadczenie zawodowe oparte jest na studiach medycznych. Po drugie szkolenie to nie jest długie, bo obejmuje zaledwie dwa dni. Po trzecie porusza się na mim ogólne zasady bezpieczeństwa i higieny pracy. Poza tym kadra szkoleniowa dysponuje najlepszym sprzętem, który wykorzystuje się do ćwiczeń praktycznych z uczestnikami szkolenia. Grupy szkoleniowe liczą maksymalnie 10 uczestników, co znacznie podwyższa efektywność pracy. Dzięki temu instruktorzy mają możliwość przećwiczyć z każdym z osobna techniki ratujące życie.

Czego można się nauczyć na takim szkoleniu?

Po pierwsze, że udzielenie pierwszej pomocy to nasz obowiązek. Nie należy bać się niepotrzebnie, bo to może kosztować poszkodowanego życie. Zasady są proste, bo najpierw trzeba sprawdzić, czy ranny oddycha. Następnie trzeba go ułożyć na boku w tak zwanej pozycji bezpiecznej. Potem należy wykonać masaż serca, jeśli poszkodowany jest nieprzytomny i nie daje oznak życia. Trzeba pamiętać, że przy dwóch wdechach powinno się wykonać 30 ucisków.

Te wszystkie informacje można znaleźć we wszystkich materiałach instruktażowych, które otrzymuje każdy uczestnik szkolenie. Ukończenie kursu jest równoznaczne z otrzymaniem stosownego zaświadczenia. Jest ono ważne przez pięć lat, a co najważniejsze wiedza ta może przydać się w każdym momencie. Warto w nim uczestniczyć, choćby po to, by nauczyć się numerów alarmowych na pamięć. To bardzo istotna wiedza w stresowych sytuacjach.

Krakowska Grupa Ratownicza

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

nineteen − fifteen =