Smycz Flexi – Twój pies ją pokocha!

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów smyczy dla psów. Są to przede wszystkim smycze tradycyjne i automatyczne smycze flexi. Podczas gdy te pierwsze sprawdzają się raczej dla większych psów, smycze flexi są bardziej uniwersalne i charakteryzują się przede wszystkim swobodą, jaką zapewniają czworonogom.

Długość linki

Każda automatyczna smycz flexi posiada długą linkę lub taśmę, która zapewnia czworonogowi ogromną swobodę ruchu podczas spacerów. Dzięki temu smycz ta jest idealna podczas wyprowadzania psa po dużych, otwartych terenach. Nieco gorzej sprawdzi się ona podczas spacerów po mieście, zwłaszcza w przypadku większych ras. Warto ponadto zwrócić uwagę na to, że linka lub taśma jest bardzo wytrzymała i jedynie w skrajnych przypadkach dochodzi do jej zerwania. Należy jednak uważać, żeby pies nie próbował gryźć smyczy, jako że może to doprowadzić do jej osłabienia.

Wytrzymałość dopasowana do kategorii wagowej psa

Jakość wykonania smyczy automatycznych flexi jest bardzo wysoka, co czyni ją bezpieczną i wygodną dla większości czworonogów. Aby jeszcze bardziej zwiększyć bezpieczeństwo podczas spacerów, smycze są dedykowane do określonych kategorii wagowych psów. Dzięki temu właściciel większego, cięższego psa może wybrać smycz dodatkowo wzmacnianą. Jest to bardzo wygodna i ważna cecha, o której zapominają niektórzy producenci tańszych smyczy. Pozwala ona bowiem na zapobiegnięcie zerwaniu się smyczy pod wpływem naporu czworonoga.

Smycz Flexi
Smycz automatyczna Flexi NEW CLASSIC NEON M taśma 5m 25kg w sklepie Tukan24.pl

Możliwość dodania akcesoriów

Dodawanie akcesoriów do smyczy flexi nie jest tak ważne jak jej bezpieczeństwo, jednak może znacząco zwiększyć komfort użytkowania. Może to być specjalny moduł blokujący szarpanie lub taśma LED, zapewniająca oświetlenie psa, co z kolei sprawia, że spacery wieczorem będą znacznie bezpieczniejsze. Obecnie na rynku dostępnych jest kilka akcesoriów od różnych sprawdzonych producentów. Dobra smycz musi więc posiadać funkcję rozbudowania jej o kolejne moduły, które mogą okazać się niezbędne podczas codziennych spacerów z czworonogiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

eighteen − three =