Kiedy warto zdecydować się na zakup używanych części?

Każdy właściciel czterech kółek nie raz zapewne spotkał się z usterką w swoim samochodzie, która wymagała wymiany określonych części. Niezależnie, czy wymienia się je w profesjonalnym salonie, czy też u sprawdzonego mechanika – zawsze pada pytanie: czy zdecydować się na oryginalne części (od producenta), czy może dobre części używane. Każda z opcji ma swoje plusy i minusy.

Kiedy jednak warto zdecydować się na zakup używanych części? Oto nasze wskazówki.

Oszczędność

Nie od dziś wiadomo, iż naprawa samochodu nie należy do tanich wydatków. Prawie każda wizyta u mechanika to wydatek minimum 100 zł. Gdy jednak usterka w samochodzie wymaga wymiany określonych części, poza włożoną pracą mechanika wymagane jest ich kupno. I tu często pada propozycja, czy klient zgadza się na używane części do samochodu. Takie rozwiązanie ma bardzo duży atut – używane części do auta potrafią kosztować nawet 1/3 ceny ich oryginałów. Co sprawia, że klient dzięki nim może naprawdę wiele zaoszczędzić na naprawie.

Bezpieczeństwo

Wielu z nas miewa obawy, iż używane części do auta mogą okazać się gorszej jakości a jazda samochodem od tej pory może być bardziej awaryjna. To zdecydowanie błędne myślenie, gdyż klient zawsze ma możliwość poproszenia mechanika o pokazanie konkretnej części, która zostanie zamontowana w jego aucie. Używana część kupiona ze sprawdzonego źródła nie musi wcale równać się z jej gorszą jakością. Może pochodzić od całkiem nowego samochodu, który został skasowany a dobre części wystawione na sprzedaż. Warto więc zaopatrywać się w nie od osób sprawdzonych, którym ufamy. Zakupy na bazarach złomach – to nie jest dobre rozwiązanie, szczególnie dla laików w tym temacie.

Bez względu na wiek auta

O wiele częściej na używane części do samochodu decydują się właściciele kilkuletnich lat. Jednak zdarza się, że właściciele zupełnie nowych samochodów sięgają po takie części, gdyż oryginały od producenta mogą sięgać nawet kilku tysięcy złotych. Nawet nowe, zamienne części również mogą wystraszyć kierowców swoją ceną.

Sprawdź: Używane części samochodowe - mamAuto.pl 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

three + 10 =