Jakich kosmetyków do włosów powinieneś używać regularnie?

Włosy to atrybut nie tylko kobiet, ale również mężczyzn. Właśnie dlatego należy wiedzieć w jaki sposób prawidłowo się o nie troszczyć. Jakie kosmetyki stanowią nieodzowny element wyposażenia każdej kosmetyczki? O jakich zabiegach nie można zapominać, aby włosy naprawdę stały się prawdziwą wizytówką? Oto nasze wskazówki!

Przede wszystkim regularne mycie

Nie ważne jak szybko przetłuszczają się włosy. Zawsze należy myć je regularnie, czyli przynajmniej dwa razy w tygodniu. Przy każdym myciu zaleca się używanie odpowiednich produktów pielęgnacyjnych, czyli:

  • szamponu
  • odżywki
  • oraz olejków

Szampon – kosmetyk numer jeden

Oferta producentów jest naprawdę obszerna. Ci, dwoją się i troją, aby prześcignąć konkurencję a konsumenci mogą to doskonale wykorzystać. Dzięki takiej sytuacji na rynku produkcyjnym znacznie łatwiej jest znaleźć produkt odpowiedni dla potrzeb swoich włosów.

Odżywka – wypielęgnuje i wygładzi włosy

Również pod tym względem na rynku panuje prawdziwy chaos. Niektórym może się wydawać, że znalezienie produktu idealnego dla siebie jest niemożliwe. Tymczasem okazuje się, że wystarczy zasięgnąć porady swojego fryzjera, który oceni kondycję włosa i podpowie jak prawidłowo je odżywiać.

Olejki do włosów

Olejowanie włosów to podstawa pielęgnacji. Do tego celu możemy użyć na przykład oleju kokosowego, który wykazuje niesamowite właściwości pielęgnacyjne. To oczywiście jeszcze nie wszystko. Równie dobrze sprawdzi się olejek ze skrzypu polnego, olejek cytrynowy, olejek rozmarynowy, olejek rycynowy, oliwa z oliwek.

A czy wiesz na czym polega laminowanie włosów?

Jest to doskonały zabieg, który dedykowany jest posiadaczom ciężkich i niesfornych włosów. Laminowanie to profesjonalny zabieg wykonywany w salonach fryzjerskich, ale jego odpowiednik można znaleźć również w domowych sposobach pielęgnacji włosów. Wystarczy rozpuścić żelatynę w ciepłej wodzie i nałożyć na włosy przytrzymując przez około czterdzieści pięć minut. Po tym czasie spłukujemy a włosy niemalże natychmiast stają się lśniące i wygładzone. Uwaga! Zanim zdecydujesz się na zabieg skonsultuj się ze swoim fryzjerem, aby mieć pewność, że nie narażasz się na przeproteinowanie włosów.

Suplementacja – czyli troska również od wewnątrz

Aby włosy były piękne, zdrowe i lśniące należy zadbać o kondycję całego organizmu. Aktywność fizyczna i zdrowe odżywianie to często za mało. Właśnie dlatego zaleca się, aby wzbogacić dietę o suplementy, które dostarczą do organizmu wszelkich niezbędnych składników odżywczych. To również wpłynie na lepszy stan włosa. Pełna suplementacja włosów jest rozpisana na stronie firmy Farmona.