Jak opóźnić powstawanie zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki to problem każdej kobiety, niestety prędzej czy później na pewno się one pojawią. Jest to część procesu starzenia się, który zachodzi w naszym organizmie. Ciężko walczy się ze zmarszczkami, które już się pojawiły, jednak można skutecznie opóźnić ich powstanie.

Jak powstają zmarszczki?

Kremy przeciwzmarszczkowe - Farmona.plNa powstawanie zmarszczek mają wpływ zarówno czynniki wewnętrzne jak i zewnętrzne. Zmarszczki mogą pojawić się jednak szybciej jeśli często chodzimy na solarium, palimy papierosy czy niewłaściwie pielęgnujemy naszą skórę i odżywiamy się, a także wiele innych. Zmarszczki mimiczne powstają między innymi na czole, wokół ust czy oczu. Tak samo częste układanie ust w dzióbek i podpieranie podbródka może spowodować powstawanie i pogłębianie zmarszczek w okolicy ust. Dodatkowo mrużenie oczu, tarcie powiek czy też częste uśmiechanie się powodują powstanie kurzych łapek. Nawet jeśli wystrzegalibyśmy się tych wszystkich rzeczy, to zmiany zachodzą w skórze wraz z wiekiem, traci ona elastyczność i sprężystość, spada aktywność gruczołów łojowych i potowych, a także słabną mięśnie, które podtrzymują owal twarzy.

Pielęgnacja przeciwzmarszczkowa

Aby jak najdłużej zachować gładką i młodą skórę, należy przede wszystkim unikać słońca, a jeśli już na nim przebywamy to stosować preparaty z filtrem ochronnym. Dodatkowo zdrowo się odżywiać, ograniczyć stres, wysypiać się i uprawiać sport. Oprócz tego należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry. W tym mogą nam pomóc produkty takie jak na przykład roll-on pod oczy. Szczególnie polecany jest ten, który w swoim składzie ma irys syberyjski, ponieważ jest on delikatny dla skóry szczególnie tej wokół oczu. Jeśli szukamy kosmetyków, jak na przykład krem pod oczy, warto sięgać po te, które zawierają naturalne składniki roślinne. To one redukują głębokość zmarszczek a także niwelują cienie i opuchnięcia. Dzięki regularnemu stosowaniu skóra staje się elastyczna i gładka. Pamiętaj także o dokładnym oczyszczaniu skóry – wieczorny demakijaż to podstawa.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − nine =