Diamentowy peeling – mikrodermabrazja

Kobiety lubią diamenty – to prawda znana nie od wczoraj. Diamenty jednak cenione są nie tylko w biżuterii. Również w kosmetyce spełniają swoją rolę.

Diamentowy odkurzacz

Mikrodermabrazja to inaczej po prostu zabieg mechanicznego złuszczania naskórka, w którym efekt peelingu uzyskuje się przez ścieranie obumarłego naskórka specjalną głowicą, pod kontrolowanym ciśnieniem. Intensywność złuszczania jest dobierana indywidualnie do każdego pacjenta, co sprawia, że zabieg jest dla niego bezpieczny. Rezultaty widoczne są od razu po zakończeniu zabiegów, a zabieg, dzięki gotowym zestawom z drogerii, możemy przeprowadzić również w domu. Jest on jednak mniej intensywny niż ten gabinetowy.

Nie tylko dla cery

Do zabiegu kwalifikują się w pierwszej kolejności osoby z wiotką i suchą skórą, na której pojawiają się drobne zmarszczki, przebarwienia, rozstępy (na reszcie ciała, bo mikrodermabrazję można wykonywać nie tylko na cerze), płytkie blizny. Zabieg ten działa również odmładzająco, i przy okazji zmian trądzikowych czy nadmiernego łojotoku.

Efekt żelazka

Dzięki temu, że głowica i diamentowy pył docierają do głębszych warstw skóry w sposób stopniowy, skóra po zabiegu jest lepiej chroniona, pobudzamy mikrokrążenie w komórkach skóry. Mikrodermabrazja działa też jak żelazko dla pomarszczonej skóry – prasuje drobne zmarszczki. Skóra, dzięki złuszczeniu, zaczyna dosłownie „pić” składniki odżywcze, które fundujemy jej po tym zabiegu. Wzrasta produkcja kolagenu i elastyny. To skutki zewnętrzne.

Zatrzymaj czas

A co należy robić samemu, poza powtarzaniem zabiegu, by utrzymać taki efekt jak najdłużej? Unikajmy opalania przez około 2 dni po zabiegu, stosujmy kremy z filtrem – co najmniej 25 SPF, ale najlepiej używać blokera 50 SPF – skóra jest teraz podrażniona i bardziej narażona na działanie zewnętrznych składników. Żeby utrwalić efekt zabiegu, należy go powtarzać co 1-1,5 miesiąca. Pijmy więcej wody mineralnej, która uelastycznia skórę, dajmy skórze odpocząć – nie wykonujmy przed i po zabiegu żadnych intensywnych, inwazyjnych zabiegów w domu, i stosujmy kremy nawilżające – o skórę należy dbać zarówno z zewnątrz, jak i od środka.