Czy import samochodów z USA do Polski jest opłacalny?

W dobie XXI wieku niemal każdy z nas ma samochód, co oczywiście dziwić nie może. Jasne jest bowiem to, iż jest to dobro, bez którego nie łatwo byłoby się dziś obejść. Dlatego też niezależnie od tego jaki jest to model, większość z nas takie pojazdy posiada. Jeśli mówimy o samochodach, przede wszystkim powinniśmy dokonać ich podziału na auta używane, które nieraz mają nawet po kilkanaście lat jak i te, które są z salonu.

Samochody z salonu nabywamy jednak dość rzadko i oczywiście nie ma w tym nic nadzwyczajnego, bo trzeba zauważyć, że ich ceny są naprawdę wysokie. Przynajmniej jeżeli spojrzyjmy tutaj j na dealerów samochodowych w Polsce. Nikt jednak nie powiedział, że musimy je nabywać w naszym kraju. O wiele atrakcyjniejsze pod względem finansowym wydają się bowiem zakupy poza granicami Polski, a nawet Unii Europejskiej. Mowa oczywiście o Stanach Zjednoczonych. Jak w związku z tym wygląda ich import z USA?

Ogromny rynek to niższe ceny

Czemu w związku z tym auta w Stanach Zjednoczonych są o wiele tańsze od tych, które znajdziemy w Polsce? Przede wszystkim uwagę tutaj musimy zwrócić na ogromny rynek samochodów w USA. Tych jest w tym kraju naprawdę wiele, co sprawia, że ich ceny należą do bardzo atrakcyjnych. Na wstępie wspomnieliśmy o nowych pojazdach, bo rzeczywiście te ściągać opłaca się najbardziej. Niemniej jednak nie jest powiedziane, że import z USA nie zawiera w sobie samochodów używanych. Można tu bowiem znaleźć kilkuletnią perełkę. Szukając na takich zakupach oszczędności, w głównej mierze należy wziąć pod uwagę duże aglomeracje miejskie. Tam samochody są zdecydowanie najtańsze.

Różnice techniczne

Kupując samochód za Oceanem, warto jest zwrócić uwagę na różnice techniczne. Nie każdy bowiem zdaje obie sprawę z tego, że w USA reflektory przeważnie są symetryczne, a kierunkowskazy świecą wraz ze światłem postojowym w kolorze pomarańczowym. Poza tym z tyłu w niektórych autach kierunkowskazy są czerwone. Brakować w nich może również światła przeciwmgielnego.

Co jeszcze?

Otóż musicie mieć świadomość, że większość samochodów na rynku amerykańskim to diesle. Niemal każdy ma tu też automatyczną skrzynię biegów, co w Polsce nie jest często spotykane.Mimo tych różnic wydaje się, że jak najbardziej import z USA aut i innych pojazdów mechanicznych jest jak najbardziej opłacalny i szukając sobie samochodu warto wziąć ten rynek pod uwagę. Nawet jeśli doliczymy do ceny zakupu wszelkie opłaty celne i koszty transportu, to cena takiego pojazdu będzie atrakcyjna. Decyzja należy jednak do was.Sprowadzaj towary z USA z pomocą usbox.pl